LAJMI I FUNDIT:

Elon Musk njofton për lindjen e djalit të tij, ia vë emrin “X Æ A-12”

Elon Musk njofton për lindjen e djalit të tij, ia vë emrin “X Æ A-12”

Themeluesi i SpaceX, Elon Musk dhe këngëtarja Grimes njoftuan ardhjen e fëmijës  në jetë, ndërsa thonë se ia kanë vënë emrin djalit të tyre “X Æ A-12”.

Reklama

Elon Musk shared the first pictures of his newborn baby boy with singer Grimes on Twitter on Tuesday - it's the singer's first child and his sixth son

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, zgjedhja e pazakonët e emrit ngriti konfuzion tek fansat dhe shumë të tjerë, pasi pohojnë se do ta kenë të vështirë ta shqiptojnë atë.

Disa sugjeruan që bashkimi i dy shkronjave Æ do të shqiptohej ‘Ash’, ndërsa X do të lidhej me kompaninë SpaceX.

Me sa duket emri mund të jetë frymëzuar edhe pjesërisht nga një prej këngëve nga artistja Grimes, dhe nga albumi i saj i quajtur – 4ÆM.

Të tjerë vunë re që A-12 ishte e frymëzuar nga avioni i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës. /Telegrafi/

In response to a user's Tweet that read: 'We need the name we literally need it,' Elon replied, 'X Æ A-12 Musk.' It was not immediately clear if new dad Musk was having fun with his followers

In March, Grimes said to Rolling Stone of her romance with the SpaceX innovator, which began two years ago this month: 'I do actually just really love my boyfriend'


Në trend Fun

Më shumë
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
Lëre që u rrëzua dhe u lëndua derisa vraponte në “treadmill”, 26-vjeçarja nga Illinois mbeti edhe pa rroba – pamjet bëhen virale

Lëre që u rrëzua dhe u lëndua derisa vraponte në “treadmill”, 26-vjeçarja nga Illinois mbeti edhe pa rroba – pamjet bëhen virale

Fun
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Ulkonja e zbuluar në Kaliforni është vetëm e dyta në 100 vitet e fundit

Ulkonja e zbuluar në Kaliforni është vetëm e dyta në 100 vitet e fundit

Interesante
Ilustrimi që fsheh nëntë kafshë dhe një burrë (Foto)

Ilustrimi që fsheh nëntë kafshë dhe një burrë (Foto)

Fun
Momenti qesharak kur macja kërcen në prehrin e pronares teksa ajo po jepte intervistë për BBC News

Momenti qesharak kur macja kërcen në prehrin e pronares teksa ajo po jepte intervistë për BBC News

Fun
Kalo në kategori