LAJMI I FUNDIT:

Eliminoni gjithë yndyrën nga kuzhina për një minutë: Truk i cili entuziazmon!

Eliminoni gjithë yndyrën nga kuzhina për një minutë: Truk i cili entuziazmon!

Vetëm kujdes që të mos digjeni

Reklama

E dimë që mishi është një ndër artikujt kryesorë kur është fjala për çdo racion, mirëpo, gatimi i tij shumë shpesh gjithë kuzhinën e mbush me yndyrë.

Nëse keni provuar që ta pastroni me leckë apo me peshqirë të lagur, e dini që është pothuajse mision i pamundshëm.

Fatmirësisht, ky truk do t’jua lehtësojë jetën dhe do ta bëjë kuzhinën tërësisht të pastër.

E gjitha që ju nevojitet është sfungjeri, transmeton Telegrafi.

Ndiqni udhëzimet:

Vendoseni sfungjerin nën ujë derisa të laget. Kujdes që të mos jetë shumë i lagësht.

Vendoseni në mikrovalë dhe ngroheni 20 – 30 sekonda.

Kini kujdes që të mos digjeni kur ta nxirrni sfungjerin nga mikrovala.

Gjatë kohës derisa sfungjeri ngrohet në mikrovalë, spërkatni yndyrën me mjete pastrimi me bazë limoni.

Merrni sfungjerin e ngrohur dhe eliminoni yndyrën në çast! /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Çiftet e lumtura grinden, por e dinë një rregull të artë që e mban martesën e tyre të sigurt

Çiftet e lumtura grinden, por e dinë një rregull të artë që e mban martesën e tyre të sigurt

Këshilla Lifestyle
Femrat e lindura në këto tri shenja do të lulëzojnë pas moshës 50-vjeçare

Femrat e lindura në këto tri shenja do të lulëzojnë pas moshës 50-vjeçare

Astrologji
Si të shpëtoni orkidetë që kanë filluar të thahen? Mos i hidhni, veproni hap pas hapi kështu

Si të shpëtoni orkidetë që kanë filluar të thahen? Mos i hidhni, veproni hap pas hapi kështu

Lule
A bëjnë rrëmujë pëllumbat në tarracën tuaj? Ka mënyra efektive për t'i mbajtur në distancë

A bëjnë rrëmujë pëllumbat në tarracën tuaj? Ka mënyra efektive për t'i mbajtur në distancë

Kërshëri
Italia është mbretëresha e turizmit dhe për shkeljen e këtyre nëntë rregullave pasojnë dënime të rënda

Italia është mbretëresha e turizmit dhe për shkeljen e këtyre nëntë rregullave pasojnë dënime të rënda

Çfarë të vizitosh
Mos i ujisni lulet në këtë mënyrë, do të vyshken!

Mos i ujisni lulet në këtë mënyrë, do të vyshken!

Lule
Kalo në kategori