0Shares

Galeria e Ministrisë së Kulturës së Kosovës sjellë ekspozitën e radhës të titulluar “Tregime urbane të mbështjella në rrollne” të artistes Mimoza Studenica.

Kjo ekspozitë drejtohet dhe financohet nga Galeria e Ministrisë së Kulturës.

“Punën e saj artistike mund ta shohim si një ndërlidhje me vokacionin e saj, dizajnin që shpërfaqet natyrshëm si impakt i drejtpërdrejtë në tablo letrash filigrani”, shprehet kuratori i kësaj ekspozite Lorik Sylejmani, njëkohësisht artist vizual dhe kritik arti.

Ekspozita do të hapet më 23 mars 2017 në ora 19:00 dhe mbyllet më 15 prill 2017 në Galerinë e Ministrisë së Kulturës së Kosovës (objekti Qafa) në Prishtinë.  /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)