Dukesha e Kembrixhit shënoi një moment të rëndësishëm në fundjavë ndërsa festoi 39 vjetorin e lindjes.

Për nder të ditës së veçantë të Dukeshës, anëtarët e familjes mbretërore e uruan atë. Llogaria zyrtare e Mbretëreshës Elizabeth II dhe Princit Philip në Instagram ndau një mesazh të ëmbël, “I urojmë Dukeshës së Kembrixhit një ditëlindje shumë të lumtur sot!”. Princi Charles dhe Camilla, Dukesha e Cornwall gjithashtu festuan rastin e veçantë në një postim në Instagram.

Llogaria zyrtare e Clarence House shkruajti: “Urime ditëlindjen Dukeshës së Kembrixhit!”. Ndërsa, llogaria zyrtare e Pallatit Kensington në Instagram, e cila përfaqëson Dukeshën dhe burrin e saj, Princin William, ndau një portret të ri të vajzës së ditëlindjes.

Fotoja ishte mbishkruar: “Faleminderit për urimet tuaja të mira në ditëlindjen e Dukeshës. Ditëlindjet kanë qenë shumë të ndryshme në muajt e fundit, dhe mendimet tona vazhdojnë të jenë me të gjithë ata që punojnë në vijën e frontit në këtë kohë jashtëzakonisht të vështirë”.

View this post on Instagram

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal)


Duke folur për Express.co.uk, lexuesja e njohurive të energjisë Angela Ward shpjegoi se gjuha e trupit të Dukeshës tregon gjithashtu se si ajo, si miliona të tjerë, po lodhen nga kohët sfiduese të paraqitura nga pandemia e COVID-19. Ajo tha: “Sapo pashë këtë fotografi të Kate Middleton, më tërhoqi dora e saj me doreza. Energjikisht, ajo po thotë se dëshiron që kjo kohë të ketë mbaruar”.

Por ajo tha se fotoja e re tregon gjithashtu se sa është rritur në vetvete dhe rolin e saj. “Ajo duket mirë e ekuilibruar, e pranishme, e fortë, por edhe pak e lodhur. Kate është rritur në vetëbesim dhe shtat pasi që nga ditëlindja e saj e fundit ajo ka hyrë me të vërtetë në projekte të saj të fokusuara në familje. Këtu ajo qëndron, një grua e sigurt dhe e fortë që feston forcën e saj të re”.

Foto: Instagram

Ndërsa Dukesha padyshim se po shijon joproduktive në shtëpi me Princin William dhe fëmijët, ajo gjithashtu pret që të kthehet në punën e saj shumë të rëndësishme të viteve të para.

Autori mbretëror Ingrid Seward tha: “Kate do të dëshirojë të kthehet përsëri në punë, gjë që nuk do të jetë e lehtë për të vegjlit e saj në shtëpi, por ajo ka treguar se sa e rëndësishme është puna e saj për të”. /Telegrafi/