LAJMI I FUNDIT:

Llapi

Info

Skuadra e futbollit Llapi është nga qyteti i Podujevës dhe është formuar në vitin e largët 1932.

Reklama
Zyrtare: Albion Kurtaj largohet nga Llapi

Zyrtare: Albion Kurtaj largohet nga Llapi

Superliga
Llapi ndanë rrugët me mbrojtësin brazilian Fernandinho

Llapi ndanë rrugët me mbrojtësin brazilian Fernandinho

Superliga
Malisheva e mbyll sezonin me fitore ndaj Llapit

Malisheva e mbyll sezonin me fitore ndaj Llapit

Superliga
Malisheva dhe Llapi luajnë për pozitën e gjashtë në tabelë, formacionet zyrtare

Malisheva dhe Llapi luajnë për pozitën e gjashtë në tabelë, formacionet zyrtare

Superliga
Xhiro e fundit në Superligë, luhet për pozitën e barazhit dhe vendin e katërt

Xhiro e fundit në Superligë, luhet për pozitën e barazhit dhe vendin e katërt

Superliga
Gjilani siguron Evropën në barazimin dramatik me Llapin

Gjilani siguron Evropën në barazimin dramatik me Llapin

Superliga
Llapi synon t’i japë fund serisë negative, Gjilani për mos tu mposhtur – formacionet zyrtare

Llapi synon t’i japë fund serisë negative, Gjilani për mos tu mposhtur – formacionet zyrtare

Superliga
Xhiro vendimtare në Superligë, luhet për titullin, Evropën dhe mbijetesën 

Xhiro vendimtare në Superligë, luhet për titullin, Evropën dhe mbijetesën 

Superliga
Nëntë klube licencohen për garat evropiane, tri klube nuk e kalojnë procesin e licencimit

Nëntë klube licencohen për garat evropiane, tri klube nuk e kalojnë procesin e licencimit

Sport vendor
Batatina i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve të tij ndaj Ballkanit

Batatina i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve të tij ndaj Ballkanit

Superliga
Daja me kërkesë interesante për lojtarët e Ballkanit pas rikthimit si lider

Daja me kërkesë interesante për lojtarët e Ballkanit pas rikthimit si lider

Superliga
Ballkani fiton minimalisht ndaj Llapit dhe rikthehet në krye të tabelës

Ballkani fiton minimalisht ndaj Llapit dhe rikthehet në krye të tabelës

Superliga
Ballkani dhe Llapi luajnë për fitore, formacionet zyrtare

Ballkani dhe Llapi luajnë për fitore, formacionet zyrtare

Superliga
Orari për tre xhirot e fundit në Albi Mall Superligë, të gjitha ndeshjet luhen në të njëjtën kohë dhe të njëjtën ditë

Orari për tre xhirot e fundit në Albi Mall Superligë, të gjitha ndeshjet luhen në të njëjtën kohë dhe të njëjtën ditë

Superliga
Panadic lavdëron lojtarët e Ferizajt për angazhimin përball Llapit

Panadic lavdëron lojtarët e Ferizajt për angazhimin përball Llapit

Superliga
Batatina përgëzon Ferizajn për pikën e fituar në Podujevë

Batatina përgëzon Ferizajn për pikën e fituar në Podujevë

Superliga
Llapi ndalet në shtëpi nga Ferizaj

Llapi ndalet në shtëpi nga Ferizaj

Superliga
Llapi dhe Ferizaj kërkojnë vetëm tre pikët, formacionet zyrtare

Llapi dhe Ferizaj kërkojnë vetëm tre pikët, formacionet zyrtare

Superliga
Blend Baftiu zgjidhet “Ylli i Javës” në Albi Mall Superligën e Kosovës

Blend Baftiu zgjidhet “Ylli i Javës” në Albi Mall Superligën e Kosovës

Superliga
Drita mposht Llapin dhe distancohet në krye

Drita mposht Llapin dhe distancohet në krye

Superliga
Llapi dhe Drita luajnë vetëm për fitore, formacionet zyrtare

Llapi dhe Drita luajnë vetëm për fitore, formacionet zyrtare

Superliga
Dita e ndeshjeve në Albi Mall Superligën e Kosovës, pretendentët për titull luajnë ndaj atyre që duan Evropën

Dita e ndeshjeve në Albi Mall Superligën e Kosovës, pretendentët për titull luajnë ndaj atyre që duan Evropën

Superliga
Tahir Batatina i kënaqur me rezultatin ndaj Prishtinës

Tahir Batatina i kënaqur me rezultatin ndaj Prishtinës

Superliga
Prishtina dhe Llapi ndajnë pikët – vazhdon lufta për një vend në Evropë

Prishtina dhe Llapi ndajnë pikët – vazhdon lufta për një vend në Evropë

Superliga

Edhe pse është formuar në vitin e largët, Llapi nuk ka arritur të fitojë ndonjë titull të kampionit apo Kupë të Kosovës pas luftës.

Duhet cekur që nga akademia e Llapit ka dalur legjenda e futbollit kosovar, njëherit kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri.

Suksesi më i madh i Llapit është titulli i kampionit në Ligën e Parë të futbollit në Kosovë që e fitoi në stinorin 2014/15.

KF Llapii

Gjithashtu e arritur e madhe e Llapit është edhe si nënkampione vjeshtore në sezonin 2015/16.

Llapi është klub që ka ngjyrat tradicionale bardh dhe kaltër, ndërsa ajo njihet edhe për tifozët e saj të shumtë.

 

Stadiumi:

Llapi ndeshjet si vendas i zhvillon në stadiumin e qytetit ‘Zahir Pajaziti’, që ka kapacitet rreth 2000 vendesh.

 

Tifozët:

Tifozët e Llapi kanë emrin ‘Legjendat’, ndërsa ata njihen si përkrahës të mëdhenjt të Llapit.

Llapi Legjendat

Titujt:

Titulli i Kampionit në Ligën e Parë (1)

 

2014/15