LAJMI I FUNDIT:

Edhe pse e vaksinuar me dy doza, infektohet me coronavirus dhe hospitalizohet në Shkup

Edhe pse e vaksinuar me dy doza, infektohet me coronavirus dhe hospitalizohet në Shkup

Një grua e moshës 44 vjeçare është e infektuar me coronavirus dhe është hospitalizuar në Klinikën Infektive në Shkup për shkak se gjendjes së rëndë shëndetësore. Pozitiv ka rezultuar edhe bashkëshorti i saj dhe i biri, por me simptoma të dobëta.

Ajo ka qenë e vaksinuar me coronavirus me dy doza. Për “Fokus” e vërtetoi epidemologia, mjekja Biljana Trajkova nga Velesi.


“Gruaja rezultoi pozitiv në test javën e kaluar dhe u transportua në klinikat e Shkupit. Ka qenë e vaksinuar, ndërsa sipas informacioneve të fundit, gjendja e saj tani është përmirësuar. Nuk kemi të dhëna nëse bëhet fjalë për llojin delta të coronavirusit”, tha Trajkova.

Ndryshe, në Veles momentalisht ka pesë raste aktive me COVID-19, ndërsa në kovid qendrën në Veles është hospitalizuar vetëm një pacient i cili s’ka qenë i vaksinuar./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Çka deklaroi në seancën gjyqësore i dyshuari për vrasjen e ish-bashkëshortes në Ferizaj?

Çka deklaroi në seancën gjyqësore i dyshuari për vrasjen e ish-bashkëshortes në Ferizaj?

Drejtësi
Arrestohet një serb në Bërnjak për veprën penale “prishje të rendit kushtetues të Kosovës”

Arrestohet një serb në Bërnjak për veprën penale “prishje të rendit kushtetues të Kosovës”

Lajme
Një muaj paraburgim për të dyshuarin për vrasjen e ish-gruas së tij në Ferizaj

Një muaj paraburgim për të dyshuarin për vrasjen e ish-gruas së tij në Ferizaj

Drejtësi
Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lajme
Vrasja e 21-vjeçares në Ferizaj, i dyshuari e kishte goditur të ndjerën disa herë në kokë

Vrasja e 21-vjeçares në Ferizaj, i dyshuari e kishte goditur të ndjerën disa herë në kokë

Drejtësi
Lista Serbe dhe Petkoviqi reagojnë pas arrestimit të serbit në veri

Lista Serbe dhe Petkoviqi reagojnë pas arrestimit të serbit në veri

Lajme
Kalo në kategori