Dy burra rastësisht dolën nga një shitore të Los Anxhelosit me krahët e tyre të mbushura me ato që duket se janë vjedhur ndërsa vjedhësit vazhdojnë të realizojnë vjedhjet nëpër dyqanet me pakicë të Kalifornisë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet e bëra në fillim të kësaj jave që janë bërë virale tregojnë dy burra që mbanin xhinse, xhaketa dhe veshje të tjera ndërsa rastësisht shikojnë nga një TJ Maxx në veri të Los Anxhelosit.

“Kjo duket diçka e madhe”, dëgjohet një burrë duke thënë në video ndërsa dy burrat drejtohen drejt derës me plaçkën e vjedhur, duke mos bërë asnjë nxitim kur largohen.

Njëri nga burrat dukej se mbante në shpinë një çantë me madhësi të madhe ndërsa ata ecin nëpër një parking ndërsa burri vazhdon xhirimet dhe thotë: “Unë dua të shoh sa larg shkoni”.

Burrat përfundimisht mbushin një veturë të zezë me mallin e vjedhur para se të largoheshin në mënyrë jo të zakonshme nga skena.

“Ata as që u ngutën, derisa u larguan”, ka thënë policia. “Dhe kështu, ata duan të tregojnë një mesazh… që kriminelët po fitojnë”. /Telegrafi/