Dukagjini merr triumfin e parë nën drejtimin e Ismet Munishit, Gjilani ende pa e shijuar fitoren

Dukagjini ka arritur ta mposht Gjilanin me rikthim duke triumfuar në fund me rezultat 2-1 në kuadër të xhiros së tretë të Superligës së Kosovës.

Ndeshja nisi shumë mirë për mysafirët që arritën të shënonin që në rastin e parë.

Edison Kqiku me një goditje të saktë dënimi shënoi për 1-0.

Shifrat u barazuan në minutën e 30-të, pasi Kenan Haxhihamza gaboi rëndë duke ia lënë topin Met Millakut i cili shënoi për 1-1.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat, ndërsa me të filluar e dyta erdhi goli i tretë në ndeshje.

Dukagjini fitoi penallti në minutën e 48-të, ndërsa nga pika e bardhë kapiteni Altin Merlaku shënoi për 2-1.

Gjilani tentoi të barazojë rezultatin duke krjuar edhe raste, por që nuk ia arriti.

Dukagjinin merr fitoren e parë nën drejtimin e Ismet Munishit dhe tani me 3 pikë janë në vendin e 7-të.

Gjilani në anën tjetër me dy pikë janë në vendin e dytë. /Telegrafi/

Bëhet virale skena mes djalit të Luis Suarez dhe Lionel Messit

Çfarë tha Nico Williams te Lamine Yamal, pasi sensacioni i Barcelonës tentoi ta godiste

Live Transferimet e fundit të afati kalimtar veror – klubet po punojnë për të mbyllur goditjet e fundit