LAJMI I FUNDIT:

Djaloshi 4 vjeçar nga Emiratet e Bashkuara Arabe thyen rekord – bëhet personi më i ri që boton një libër

Djaloshi 4 vjeçar nga Emiratet e Bashkuara Arabe thyen rekord – bëhet personi më i ri që boton një libër

Një djalë nga Emiratet e Bashkuara Arabe u bë personi më i ri në botë që botoi një libër në moshën 4 vjeçare.

Reklama

Nga Guinness World Records thanë se Saeed Rashed AlMheiri ishte 4 vjeç e 218 ditë kur ai botoi librin e tij, “Elephant Saeed and the Bear”.

Rekordi u verifikua kur libri arriti shitjen prej 1,000 kopjeve, bënë të ditur nga GWR, shkruan UPI, transmeton Telegrafi.

AlMheiri, libri i të cilit ka të bëjë me mirësinë dhe miqësinë, tha se ishte frymëzuar nga motra e tij, AlDhabi, e cila mban titullin e rekordeve botërore Guinness për personin më të ri që boton një libër dygjuhësh – kategoria e femrave – dhe personin më të ri që boton një seri librash dygjuhësh – po ashtu tek kategoria e femrave.

“E dua shumë motrën time dhe më pëlqen të luaj me të gjatë gjithë kohës”, tha për GWR Saeed.

“Ne lexojmë, shkruajmë, vizatojmë dhe bëjmë kaq shumë aktivitete së bashku. Shkrova librin tim i frymëzuar nga motra ime, pasi ndjeva se edhe unë mund të kisha një libër timin”, shtoi ai. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Interesante
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Për të kursyer para gjeti një metodë interesante, burri nga Australia qëroi bananen para se të peshonte – shpresonte të ishte më e lehtë

Për të kursyer para gjeti një metodë interesante, burri nga Australia qëroi bananen para se të peshonte – shpresonte të ishte më e lehtë

Fun
Vajza nga Teksasi ka përfunduar shkollën e mesme në moshën 14-vjeçare

Vajza nga Teksasi ka përfunduar shkollën e mesme në moshën 14-vjeçare

Interesante
Ulkonja e zbuluar në Kaliforni është vetëm e dyta në 100 vitet e fundit

Ulkonja e zbuluar në Kaliforni është vetëm e dyta në 100 vitet e fundit

Interesante
Kalo në kategori