LAJMI I FUNDIT:

Dior ka prezantuar një linjë të re të çantave të udhëtimit

Dior ka prezantuar një linjë të re të çantave të udhëtimit

Dizajni praktik quhet Lingot

Drejtori kreativ, Kim Jones, propozon dizajn minimalist, funksional në tonet e natyrës.

Për pranverë, stilisti u frymëzua nga ideja e udhëtimit, transmeton Telegrafi.

Këtë herë, Kim Jones i referohet në dizajn autorit Marc Bohan, i cili punoi për markën gjatë viteve ‘60 dhe la një trashëgimi të madhe brenda kompanisë.

View this post on Instagram

A post shared by Dior Official (@dior)

I frymëzuar nga arkivat e kompanisë, ai prezantoi edhe çantën e fundjavës Lingot, e cila vjen në disa variante.

Çanta është në formë drejtkëndëshe, ideale për më shumë gjëra, e gjerë dhe kompakte.

View this post on Instagram

A post shared by 陈超 (@leorc.7)

Nga frymëzimet është edhe motivi i famshëm Dior Oblique që zbukuron shumë nga krijimet e shtëpisë së modës.

Lingot vjen në tre madhësi, të gjitha janë të dedikuara për jetesë aktive dhe udhëtoni me një rrip të gjerë e të gjatë të veshur mbi trup.

Reklama

Ndonëse kjo linjë u prezantua si pjesë e koleksionit për meshkuj, çantat Dior janë në listën e krijimeve të adhuruara nga zonjat në mbarë botën.

/Telegrafi/