LAJMI I FUNDIT:

Detyra thërret: Zjarrfikësi e la qethjen në gjysmë, u nis të intervenonte me kokë gjysmë të rruar (Video)

Detyra thërret: Zjarrfikësi e la qethjen në gjysmë, u nis të intervenonte me kokë gjysmë të rruar (Video)

Një zjarrfikës ka intervenuar për fikjen e zjarrit në një fushë, me kokën gjysmë të rruar, pasi u nis të intervenonte, derisa ishte duke i rregulluar flokët te berberi.

Reklama

Paul Farman ishte gati në përfundim, kur i arriti alarmi emergjent, se nevojiten zjarrfikës shtesë në një regjion në Lancanshire të Anglisë, transmeton Telegrafi.

Në atë moment, 49-vjeçari është ngritur për të shkuar në bazë, që të veshë uniformën dhe të niset për në ndihmë.

Intervenimi me kokën gjysmë të rruar

Vetëm pasi gjithçka përfundoi, kolegët e tij panë ai ‘po kalon një ditë të keqe flokësh’. Mirëpo, më vonë mënuan se Farman la gjithçka në gjysmë, duke intervenuar jashtë orarit të punës.

“Kjo është jeta jonë, t’ju gjendemi të tjerëve kur janë më së vështiri. Janë të panumërta rastet, kur e kemi lënë ushqimin në gjysmë, ose argëtimin me familje dhe i jemi përgjigjur emergjencës”, ka thënë Farma.

Farman i pari majtas, së bashku me kolegët

‘Stili’ i tij i flokëve dhe përgjigjja ndaj detyrës, është komentuar në mënyrë pozitive nga komuniteti, ndërsa ka marrë lëvdata të mëdha nga zyrtarët e bazës zjarrfikëse ku shërben. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Interesante
Biden rrëshqet dhe për pak sa nuk rrëzohet derisa zbret shkallëve nga aeroplani

Biden rrëshqet dhe për pak sa nuk rrëzohet derisa zbret shkallëve nga aeroplani

Interesante
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Fun
Renditi copëzat në tabelën e shahut për 45 sekonda, 10-vjeçarja nga Malajzia thyen rekordin Guinness

Renditi copëzat në tabelën e shahut për 45 sekonda, 10-vjeçarja nga Malajzia thyen rekordin Guinness

Interesante
Fitoi çmimin prej 50 dollarësh – paratë i përdori për të blerë një biletë që i solli xhekpotin prej 4 milionë dollarësh

Fitoi çmimin prej 50 dollarësh – paratë i përdori për të blerë një biletë që i solli xhekpotin prej 4 milionë dollarësh

Interesante
Kalo në kategori