LAJMI I FUNDIT:

Dëshmitari shqiptar i ngjarjeve në Vjenë: Për sa vite jetoj këtu, kaos më të madh nuk kam parë

Dëshmitari shqiptar i ngjarjeve në Vjenë: Për sa vite jetoj këtu, kaos më të madh nuk kam parë

Ermal Vejsa është një dëshmitarë që kishe qëlluar të jetë rreth 500 metra larg në vijë ajrore nga vendi i sulmit.

“Sapo dolëm nga kinemaja pamë që ishte një atmosferë e zymtë. Njerëzit ishin të çoroditur dhe lëviznin duke ikur. Taksitë nuk funksiononin e nga ana tjetër na bëhet thirrje të mos përdorim transportin publik. Ishte një hallakame e paparë pasi Vjena njihet si qytet i sigurt. Nuk na ka rastis gjatë gjithë këtyre viteve që jetojmë të shohim një atmosferë të tillë”, tha Vejsa në RTV Dukagjini, përcjell Telegrafi.


Vejsa mendon se mbrëmë ka pasur shumë njerëz pasi ishte nata e fundit ku mund të lëviznin të lirë.

Ai thotë se edhe deklaratat e Ministrit të Brendshëm nuk ishin të qarta se si të veprohet dhe njerëzit ishin në kaos.

“Nëpër shumë restorane njerëzit kanë mbetur brenda gjithë natës, pasi policia nuk i ka lejuar të largohen për shkak të sigurisë”, tregon ndr të tjera dëshmitari Ermal Vejsa./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Arrestohet asambleisti i LVV-së në Prishtinë, ish-asistenti i kryeministrit Kurti

Arrestohet asambleisti i LVV-së në Prishtinë, ish-asistenti i kryeministrit Kurti

Prishtina
Vërshime të mëdha në Pejë, Muhaxheri thotë se situata është nën kontroll

Vërshime të mëdha në Pejë, Muhaxheri thotë se situata është nën kontroll

Komunat
Çka fitojnë shqiptarët nga qeveria e re në Maqedoni të Veriut?

Çka fitojnë shqiptarët nga qeveria e re në Maqedoni të Veriut?

Politikë
Trafikimi me qenie njerëzore, DASH del me rekomandime për Kosovën

Trafikimi me qenie njerëzore, DASH del me rekomandime për Kosovën

Lajme
Shi, shtrëngata dhe breshër – parashikimi i motit për këtë javë

Shi, shtrëngata dhe breshër – parashikimi i motit për këtë javë

Lajme
Aksion i madh i Inspektoratit në disa qytete: Mbyllen 30 biznese të “muzikës live” dhe “qendrave të masazheve”

Aksion i madh i Inspektoratit në disa qytete: Mbyllen 30 biznese të “muzikës live” dhe “qendrave të masazheve”

Lajme
Kalo në kategori