LAJMI I FUNDIT:

Dëshironi një zyrë pa nervozizëm? Bëjeni vetëm një gjë

Dëshironi një zyrë pa nervozizëm? Bëjeni vetëm një gjë
Reklama

Një studim japonez zbulon se sa janë bimët të mira për ne

Nëse jeni nën tension në punë, zgjidhja më e mirë është të sillni një bimë në mjedisin tuaj të punës.


Hulumtimi i shkencëtarëve japonezë, i publikuar nga “HortTechnology”, tregoi se vëzhgimi i bimëve në zyrë redukton stresin.

Studiuesit nga Universiteti i Hyogo organizuan një studim që përfshiu 63 të anketuar të një kompanie japoneze.

Të gjithë të anketuarve iu dha një bimë, të cilën e vëzhguan për plot 3 minuta dhe për të cilën kujdeseshin sa herë ndiheshin të lodhur, transmeton Telegrafi.

Tri lule për tavolinën tuaj të punës
Lexo po ashtu Tri lule për tavolinën tuaj të punës

Rezultatet treguan një përmirësim të lehtë te njerëzit me ankth të lartë, ndërsa 27 për qind e të anketuarve treguan rezultate të konsiderueshme.

Punëtorët që reaguan keq ndaj provës e kuptuan kujdesin e një “qenieje” të gjallë si një burim shtesë stresi.

Ky problem u eliminua shpejt duke futur më shumë bimë në mjedis.

Pra, sillni disa bimë në zyrë dhe sa herë që të jeni ngopur me gjithçka, vëzhgoni ato, çlirojeni kokën dhe shijoni momentin. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Tri shenjat e horoskopit që pritet të përjetojnë ndryshime të mëdha deri në fund të vitit

Tri shenjat e horoskopit që pritet të përjetojnë ndryshime të mëdha deri në fund të vitit

Astrologji
Testi i pjekurisë mendore: E shihni fillimisht ujkun apo qengjin?

Testi i pjekurisë mendore: E shihni fillimisht ujkun apo qengjin?

Stil
KËSHILLA SI TË PUTHNI MË MIRË: Ja kur duhet të fillohet me buzë, e kur me gjuhë (video)

KËSHILLA SI TË PUTHNI MË MIRË: Ja kur duhet të fillohet me buzë, e kur me gjuhë (video)

Lifestyle
Cila hije përputhet me këtë dinozaur: A do ta kaloni këtë test të vëzhgimit të mirë?

Cila hije përputhet me këtë dinozaur: A do ta kaloni këtë test të vëzhgimit të mirë?

Stil
Njerëzit e suksesshëm i bëjnë çdo ditë këto gjëra, provoni edhe ju

Njerëzit e suksesshëm i bëjnë çdo ditë këto gjëra, provoni edhe ju

Këshilla Lifestyle
Zbuloni se cila femër urgjentisht ka nevojë për seks!

Zbuloni se cila femër urgjentisht ka nevojë për seks!

Këshilla Lifestyle
Kalo në kategori