LAJMI I FUNDIT:

Deputeti i LVV-së: Suksesi i Policisë në Banjskë, rezultat i përpjekjeve dhe investimeve të Qeverisë

Deputeti i LVV-së: Suksesi i Policisë në Banjskë, rezultat i përpjekjeve dhe investimeve të Qeverisë
Reklama

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli, gjersa ka folur lidhur me sulmin terrorist në Banjskë të Zveçanit, ka thënë se 24 shtatori ishte një nga ditët më të rrezikshme dhe sfiduese për Kosovën pas luftës.

Megjithatë, ai ka vlerësuar se institucionet e Kosovës kanë reaguar shpejt dhe me sukses për të trajtuar këtë situatë tejet të kompleksuar.


Ai u referua përpjekjeve të mëdha të Qeverisë e drejtuar nga partia e tij, për të ndërtuar infrastrukturën e Policisë, sidomos në pjesën veriore të vendit.

“Ne në vazhdimësi kemi thënë që jemi duke punuar dhe falë vizionit dhe vendosmërisë investimeve shumë të mëdha që ka bërë qeveria, Ministri i Brendshëm në policinë e Kosovës në shtrirjen e një infrastrukturë së pari logjistike e pastaj edhe operacionale në atë pjesë, ka bërë që ky operacion të jetë i suksesshëm”, ka thënë Dugolli në RTV Dukagjini.

Deputeti Dugolli e ka vlerësuar këtë punë si një faktor të suksesit të operacionit të Policisë kundër sulmit terrorist.

U konfirmuan paralajmërimet e AKI-së për trajnimin e serbëve në Rashkë
Lexo po ashtu U konfirmuan paralajmërimet e AKI-së për trajnimin e serbëve në Rashkë

“Ne kur kemi thënë që po ndërtojmë infrastrukturë, baza të policisë,  të cilat iu kundërpërgjigjen me sukses tentativave për destabizlim të vendit, shumëkush e ka përqesh. Kjo domosdoshmërisht ka lidhje me suksesin e Policisë së Kosovës që e ka kryer në mënyrë profesionale një operacion shumë të komplikuar dhe të rrezikshëm që ka qenë”, ka deklaruar ai.

Ai ka theksuar se ndërtimi i infrastrukturës bazë të policisë ka qenë një përgjigje efektive ndaj tentativave për destabilizim të vendit, edhe pse sipas tij, shumë njerëz kanë bërë tallje me këtë përpjekje të Qeverisë.

Në trend Lajme

Më shumë
Vrasja e njërit prej të dyshuarve për grabitjen në Suharekë, deklarata e ministrit Sveçla dhe njohësve të sigurisë – të gjitha nga aksioni i Policisë së Kosovës

Vrasja e njërit prej të dyshuarve për grabitjen në Suharekë, deklarata e ministrit Sveçla dhe njohësve të sigurisë – të gjitha nga aksioni i Policisë së Kosovës

Lajme
Tha se Kosova është projekt i përkohshëm, Lushaku - Sadriu i reagon ministrit Aliu

Tha se Kosova është projekt i përkohshëm, Lushaku - Sadriu i reagon ministrit Aliu

Lajme
Shtetasit suedezë i morën me qera veturat Porsche dhe BMW në Aeroportin

Shtetasit suedezë i morën me qera veturat Porsche dhe BMW në Aeroportin "Adem Jashari", dhe nuk i kthyen më

Kronika e Zezë
Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Lajme
Vrasja e të dyshuarit për grabitjen në Suharekë, a reagoi sipas protokollit Policia e Kosovës?

Vrasja e të dyshuarit për grabitjen në Suharekë, a reagoi sipas protokollit Policia e Kosovës?

Siguri
Çitaku i drejtohet Aliut: Qeveritë janë të përkohshme, Kosova është e përjetshme

Çitaku i drejtohet Aliut: Qeveritë janë të përkohshme, Kosova është e përjetshme

Lajme
Kalo në kategori