LAJMI I FUNDIT:

Dashamirës që ‘hedhin kripë’: Tri shenjat e horoskopit që priren të flasin pas krahëve

Dashamirës që ‘hedhin kripë’: Tri shenjat e horoskopit që priren të flasin pas krahëve
iStock

Veprim keqdashës dhe një zakon i keq

Nuk ka asgjë të keqe të bësh thashetheme për gjithë botën, sepse realisht ka diçka tërheqëse në idenë të folurit për të tjerët, detajet e jetës së tyre, familja, puna etj. Por, nëse miqtë e tu janë ata që flasin pas krahëve për ty, ose kolegë apo të afërm të komentojnë për çështje të ndryshme, atëherë kjo nuk është dhe aq argëtuese.


Të flasësh pas krahëve për dikë është shpesh keqdashëse dhe një zakon i keq, por tre shenja të horoskopit janë të prirura që ta bëjnë gjithnjë këtë gjë. Ndryshe, ata njihen si persona që vdesin të bëjnë thashetheme, por situata ndonjëherë u del jashtë kontrollit. Ja për cilat shenja bëhet fjalë:

Binjakët

Si një shenjë e sunduar nga Mërkuri, një Binjak nuk ka asnjë shqetësim kur flet pas shpine për dikë. Nëse u tregoni diçka të këndshme, ata do të telefonojnë menjëherë nënën e tyre, do t’i dërgojnë mesazh partnerit/es dhe do të njoftojnë në grupin që kanë në telefon për të shpërndarë lajmin.

Ndonëse në pamje të parë duket si miqësor/e dhe i/e besueshëm/me, një Binjak është kampion kur vjen puna te thashethemet.

✓ | gender neutral gif series, gossip girl - 019 ✧ serena & blair - Wattpad

Gaforrja

Shumica e Gaforreve kanë një grup të vogël miqsh, me të cilët qëndrojnë më afër dhe dinë si t’i mbrojnë me çdo kusht. Nëse jeni pjesë e këtij rrethi të ngushtë, ata do t’ju mbështesin gjithmonë pa marrë parasysh pasojat. Por, nëse jeni jashtë rrethit ata, do të bëjnë gjithnjë thashetheme për ju sepse e konsiderojnë këtë një “lojë të ndershme”.

Gaforreve u pëlqen të trazojnë ujërat, të shohin nga dritarja dhe të komentojnë fqinjët, kush po ndahet, kush po martohet apo kush humbi punën. Për të lindurit e kësaj shenje, nuk ka asgjë më intriguese se thashethemet.

Disa mënyra për të ndaluar së interesuari se çfarë mendojnë të tjerët për ju
Lexo po ashtu Disa mënyra për të ndaluar së interesuari se çfarë mendojnë të tjerët për ju

Virgjëresha

Virgjëreshat kanë një mënyrë specifike për t’i bërë gjërat, madje dhe kur vjen puna tek thashethemet. Nëse doni të ndryshoni punë, keni lëvizje në pjesën e karrierës, po martoheni apo divorcoheni, ata kanë diçka për të thënë. Më pas ata do të vrapojnë që ta ndajnë këtë bisedë me palët e treta.

Virgjëreshat do flasin gjithmonë për të tjerët, do jenë çështjet më pikante për t’i komentuar dhe shpesh përjashtojnë faktin se çfarë mendojnë të tjerët, mjafton që të argëtohen vetë! /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?

Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?

A e dini se...
Ata janë më të zgjuarit - gjenitë e vërtetë lindin në këtë shenjë të zodiakut

Ata janë më të zgjuarit - gjenitë e vërtetë lindin në këtë shenjë të zodiakut

Astrologji
Me këto veprime e ‘prishni’ makinën larëse, këto gjëra nuk i keni ditur

Me këto veprime e ‘prishni’ makinën larëse, këto gjëra nuk i keni ditur

A e dini se...
Hëna e plotë në Shigjetar: Ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Hëna e plotë në Shigjetar: Ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Lifestyle
A e dini se ky buton

A e dini se ky buton "sekret" në makinën tuaj larëse ka opsionin e pastrimit kimik

Stil
Pse duhet të vendosni një filxhan tek dera sa herë që jeni vetëm në banesë? Ja arsyeja

Pse duhet të vendosni një filxhan tek dera sa herë që jeni vetëm në banesë? Ja arsyeja

Stil
Kalo në kategori