Pandemia duket se nuk i ka stepur të famshmit të blejnë apo të shesin prona gjatë këtij viti

Në fakt, ishin pafund VIP-at që vendosën apartamentet, vilat apo shtëpitë e pushimit në treg gjatë 2020-ës dhe më e rëndësishmja është se ja dolën t’i shisnin për rreth $10 milionë!

1. Rob Lowe shiti vilën e tij gjigande në Montecito, California për $45 milionë.

2. Jennifer Aniston dhe Brad Pitt shitën shtëpinë e tyre në Los Angeles për $32.5 milionë

3. Ish-shtëpia e Elvis Presley në Los Angeles u shit për $29.3 milionë!

4. Aktorja Meryl Streep e shiti ambientin e saj në New York për plot $15.8 milionë!

Reklama

5. Khloe shiti vilën e saj në Calabasas për $15.5 milionë, shifra më e lartë e arritur për një shtëpi në atë zonë.

Reklama

6. Jennifer Lawrence shiti apartamentin e saj në New York për $9.9 milionë!

7. Zayn Malik ia doli ta shiste shtëpinë në New York për $9.4 milionë!

Burimi: Business Insider