Chelsea kalon në çerekfinale të Carabao Cup, mposht lehtësisht Blackburnin

Chelsea ka kaluar në çerekfinale të Carabao Cup, pasi mposhti 2-0 Blackburnin në Stamford Bridge.

Blutë ishin dominues në këtë takim, duke mos lënë kundërshtarin që të rrezikojë kalimin e tyre tutje në kupë.

Goli i parë në ndeshje erdhi në minutën e 30-të, kur Benoite Badiashile që u rikthye nga lëndimi pas një mungese të gjatë kaloi Chelsean në epërsi.

Me kaq edhe përfundoi pjesa e parë, derisa në të dytën u shënua edhe një tjetër.

Ishte minuta e 59-të, kur Blutë e shënuan edhe të dytin, me Cole Palmer që asistoi te Raheem Sterling, me këtë të fundit që mposhti me lehtësi portierin kundërshtar.

Chelsea gjatë këtij takimi pati shansin që të thellonte edhe më shumë rezultatin, por Conor Gallagher, Reece James dhe Enzo Fernandez lëshuan disa raste shënimi.

Chelsea pritet që të mësojë kundërshtarin për çerekfinale, ndërsa ndeshjet sa shkojnë e bëhen më të vështira. /Telegrafi/

Në një intervistë të jashtëzakonshme, Messi thyen 'konfuzionin' që ka sjellë në futboll stili i Guardiolës

Szoboszlai kërkon që UEFA të ndryshojë protokollet pas incidentit mjekësor të Barnabas Varga

Messi zbulon kundërshtarin më të urryer në futboll: Ai është lojtari që më zemëroi më së shumti

Sauditët blejnë tetë herë kampionin e Francës dhe 'vjedhin' njeriun kyç nga PSG

Llogaritë e kualifikimit në fazën tjetër, shanset që Shqipëria të kalojë grupin e “ferrit”

Kombëtarja e Shqipërisë
LIVE: Shqipëria luan ndeshjen vendimtare në grupe ndaj Spanjës - gjithçka që duhet të dini