LAJMI I FUNDIT:

Çfarë blejnë më së shumti qytetarët e Maqedonisë përmes internetit?

Çfarë blejnë më së shumti qytetarët e Maqedonisë përmes internetit?
Financial literacy means having the knowledge, skills and confidence to make responsible financial decisions. (CNW Group/Financial Consumer Agency of Canada)

Me zhvillimin e teknologjisë, është ndryshuar edhe mënyra e blerjes. Tani kemi mundësinë e blerjes online dhe prodhimi të vjen në shtëpi, përmes postës.

Reklama

Edhe Maqedonia, megjithëse vend i vogël, është pjesë e blerjeve online, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Statistikat e Bankës Popullore të Republikës së Maqedonisë tregojnë një rritje prej 30% të blerjeve online. Transakcionet ndaj kompanive të huaja dhe të brendshme arritën në rreth 85 milionë euro.

Portali Faktor ka bërë një listë se çfarë blejnë më së shumti qytetarët e Maqedonisë.

Më së shumti qytetarët e Maqedonisë blejnë veshje, pastaj pajisje sportive dhe elektronike, si edhe për amvisëri. Blerësit kategorizohen në blerës të rregullt, si edhe të rastësishëm./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Hovenier: SHBA-ja i ka dy kërkesa për Kosovën

Hovenier: SHBA-ja i ka dy kërkesa për Kosovën

Komunat
Hovenier: Anulimi i pjesëmarrjes në

Hovenier: Anulimi i pjesëmarrjes në "Defender 23", pasoja e parë për Kosovën

Lajme
“Po ia rrëzon Kosovës aleancat me botën demokratike”, Haradinaj: Kurti të japë dorëheqje menjëherë

“Po ia rrëzon Kosovës aleancat me botën demokratike”, Haradinaj: Kurti të japë dorëheqje menjëherë

Lajme
Janjiq: Serbia duhet ta ndalojë në Kosovë lojën e trashëguar nga periudha e Millosheviqit

Janjiq: Serbia duhet ta ndalojë në Kosovë lojën e trashëguar nga periudha e Millosheviqit

Lajme
Hovenier: SHBA-ja nuk ka shumë entuziazëm për të reaguar ndaj disa prej interesave të Kosovës

Hovenier: SHBA-ja nuk ka shumë entuziazëm për të reaguar ndaj disa prej interesave të Kosovës

Lajme
Reagon LDK: Moskoordinimi i Kurtit me aleatët, i rrezikshëm e me pasoja afatgjata për Kosovën

Reagon LDK: Moskoordinimi i Kurtit me aleatët, i rrezikshëm e me pasoja afatgjata për Kosovën

Lajme
Kalo në kategori