LAJMI I FUNDIT:

‘Çdo mëngjes i numëroj thinjat dhe rrudhat’ – Salma Hayek tregoi si duket pa makijazh

‘Çdo mëngjes i numëroj thinjat dhe rrudhat’ – Salma Hayek tregoi si duket pa makijazh
(Foto: Getty Images)

Salma Hayek ka shpërndarë në rrjetet sociale një fotografi, në të cilën duket krejtësisht natyrale.

Reklama

“Zgjohem dhe numëroj sa flokë të thinjura dhe rrudha e prishën festën këtë mëngjes”, është përshkrimi që i ka vënë këtij imazhi.

Fansat në komente i kanë thënë se nuk ka arsye të ndihet e pasigurt për bukurinë e saj dhe e kanë mbushur me komplimente.

(Foto: Instagram/salmahayek)

Dikur, aktorja kishte treguar se cili “përbërës sekret” është përgjegjës për dukjen e saj rinore dhe të përsosur.

Salma Hayek mahnit me paraqitjen në Festivalin e Filmit në Kanë
Lexo po ashtu Salma Hayek mahnit me paraqitjen në Festivalin e Filmit në Kanë

“Unë përdor një ekstrakt të lëvores së trungut ‘tepezcohuite’, e cila përdoret në Meksikë për të trajtuar djegiet, sepse rigjeneron plotësisht lëkurën. Askush nuk e përdor atë në Shtetet e Bashkuara”, kishte thënë asokohe për revistën Elle.

(Foto: Instagram/salmahayek)

Salma shtoi se e solli në një laborator në Amerikë dhe se studiuesit ishin të befasuar nga rezultatet pozitive.

“E pyetën veten se si ka mundësi që askush të mos e përdorë. Falë këtij ekstrakti nuk kam nevojë për botox e as për mbushje”, ka theksuar 56-vjeçarja. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Dy fustane elegante për zonjat mbi 50 vjeç: Modele që janë një zgjedhje e shkëlqyer për veshjen e ditës dhe të mbrëmjes

Dy fustane elegante për zonjat mbi 50 vjeç: Modele që janë një zgjedhje e shkëlqyer për veshjen e ditës dhe të mbrëmjes

Moda
Katër sekretet që mund t’i mbani fshehtë nga partneri pa e shkatërruar lidhjen!

Katër sekretet që mund t’i mbani fshehtë nga partneri pa e shkatërruar lidhjen!

Në çift
E fshehta pas dukjes së mrekullueshme të Jennifer Aniston, aktorja ndjek katër rregulla çdo ditë

E fshehta pas dukjes së mrekullueshme të Jennifer Aniston, aktorja ndjek katër rregulla çdo ditë

Femra
Femrat të cilat kanë inde të dendura në gjoks kanë rrezik dukshëm më të madh që të sëmuren nga kanceri i gjirit

Femrat të cilat kanë inde të dendura në gjoks kanë rrezik dukshëm më të madh që të sëmuren nga kanceri i gjirit

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Fustanet valëvitëse për çdo ditë: 10 kombinimet që do të vishni nga mëngjesi në mbrëmje

Fustanet valëvitëse për çdo ditë: 10 kombinimet që do të vishni nga mëngjesi në mbrëmje

Keshilla Modë
Eva Longoria tërhoqi vëmendje me ndryshimin e saj në Javën e Modës në Paris

Eva Longoria tërhoqi vëmendje me ndryshimin e saj në Javën e Modës në Paris

Flokë dhe stil
Kalo në kategori