LAJMI I FUNDIT:

Buzëkuq fantastik ngjyrë të kuqe të errët: Buzë të parezistueshme në plan të parë

Buzëkuq fantastik ngjyrë të kuqe të errët: Buzë të parezistueshme në plan të parë
gettyimages

Trendët kryesorë kozmetikë paralajmërojnë sezon të ri dhe na sjellin pigmente më të errëta

Buzëkuqët e gjeneratës së re janë të ngopur me pigmente, bashkë me ta janë edhe ekstraktet të cilat kurojnë, andaj as buzëkuqet mat më nuk i thajnë buzët.

Meqenëse fundi i vitit është afër, po ashtu edhe brendët propozojnë ndryshime – në botën e bukurisë aktualisht në fokus janë buzët paksa më të errëta, transmeton Telegrafi.


Është e lehtë të vizatohen buzët me laps para aplikimit të buzëkuqit. Zgjidhni nuanca të ngjashme apo aplikoni vetëm laps ngjyrë të errët në balsam.

Ky është një set stilesh për vjeshtë – tonalitete kafe të lehta smokey, laps i zi dhe maskarë.

Një buzëkuq i errët është gjithashtu një opsion i shkëlqyeshëm, vizatoni linja maceje dhe dekoroni buzët me buzëkuq mat joshës.

Një rimel i kuq i lehtë do t’i përshtatet gjithashtu një hijesimi të lehtë të kuq.

Haliey Bieber për dalje të veçanta kombinon buzëkuq të fortë me hijesim tonaliteti të argjendtë.

Stili kreativ na sjell buzëkuq super të errët dhe ten të zbehtë, ideal për vjeshtë.

Për adhurueset e minimalizmit, ka edhe stile të thjeshta pa masakarë, ju nevojitet vetëm një buzëkuq me shkëlqim të lehtë. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Fëmijët e talentuar kanë katër karakteristika, pohon ekspertja

Fëmijët e talentuar kanë katër karakteristika, pohon ekspertja

Fëmija juaj
Kombinimi më i mirë veror për femrat mbi 50 vjeçe: Fsheh të gjitha të metat dhe ju bën të dukeni më të reja

Kombinimi më i mirë veror për femrat mbi 50 vjeçe: Fsheh të gjitha të metat dhe ju bën të dukeni më të reja

Moda
Kush do ta kishte menduar: Ja sa kohë u duhet femrave që të mërziten nga seksi me të njëjtin mashkull

Kush do ta kishte menduar: Ja sa kohë u duhet femrave që të mërziten nga seksi me të njëjtin mashkull

Në çift
Tetë gabime që po ju plakin më herët se që duhet, disa të pafalshme

Tetë gabime që po ju plakin më herët se që duhet, disa të pafalshme

Femra
Truku gjenial, mësoni nëse xhinset ju bien 'tamam' pa i provuar fare

Truku gjenial, mësoni nëse xhinset ju bien 'tamam' pa i provuar fare

Keshilla Modë
Mos e vishni bluzën në këtë mënyrë, transformojeni shpejt me vetëm një llastik flokësh

Mos e vishni bluzën në këtë mënyrë, transformojeni shpejt me vetëm një llastik flokësh

Femra
Kalo në kategori