Ish-presidenti i SHBA-së, republikani George Bush ka uruar Donald Trumpin për triumfin në garën presidenciale, transmeton Klan Kosova.

Siç raporton CNN, Bush e ka telefonuar presidentin e ri ku dhe i ka uruar fat në detyrën e re.