Një pronë në Londër me gjerësi vetëm 1.8 metra që është përshkruar nga sekseri i saj si “shtëpia më e hollë e Londrës” aktualisht është në shitje për 1.3 milion dollarë.

Shtëpia është e vendosur në Shepherd’s Bush, në perëndim të Londrës, dhe dikur ishte një dyqan kapelesh.

Fotografi i modës Juergen Teller shndërroi dyqanin në një shtëpi në vitet ’90 dhe aktori i “Pride and Prejudice”, Simon Woods jetoi në shtëpi midis viteve 2006 dhe 2008, shkruan Insider.

Prona u rinovua nga Teller për të maksimizuar hapësirën dhe pavarësisht gjerësisë së saj të ngushtë, mburret me 1,034 metra katrorë në pesë kate. Ka dy dhoma gjumi, një dhomë studimi, një banjë me hapësirën e dollapit, një tarracë në çati dhe një kopsht të rregulluar.

Disa pamje nga shtëpia e famshme e Londrës ua sjellim më poshtë:

/Telegrafi/