Shqipëria gjatë ditëve të fundit është përfshirë nga moti i keq dhe me reshje shiu e bore.

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë detaje në lidhje me gjendjen e akseve pas 24 orësh pa reshje.

Sipas ARRSH, gjatë natës për të shmangur ngricat është punuar me shpërndarjen e kripës, për të vijuar pa probleme qarkullimi i makinave.