LAJMI I FUNDIT:

Beteja e Jada Pinkett Smith me alopecinë – Aktorja ishte ‘e tmerruar’ kur filloi t’i humbiste flokët në vitin 2018

Beteja e Jada Pinkett Smith me alopecinë – Aktorja ishte ‘e tmerruar’ kur filloi t’i humbiste flokët në vitin 2018

Gruaja e Will Smith, Jada Pinkett Smith, ishte ‘e tmerruar’ pasi humbi ‘grushte flokësh’ gjatë betejës së saj me çrregullimin autoimun alopecia – përpara se të vendoste të rruante kokën në një ‘thirrje shpirtërore’ verën e kaluar.

Reklama

Aktorja 50-vjeçare u bë temë shakaje nga prezantuesi i “Oscars”, Chris Rock i cili shikoi Pinkett Smith dhe tha me shaka se ai, “mezi po pret për GI Jane 2”, duke tallur mungesën e saj të flokëve që të kujton disi Demi Moore në filmin e vitit 1997 “GI Jane”.

Kjo bëri që bashkëshorti i saj Will Smith të dilte në skenë dhe t’i jepte një shuplakë Rock-ut, më vonë duke i bërtitur nga vendi i tij: “Mbaje emrin e gruas sime larg nga goja jote”.

Është e paqartë nëse Rock ishte në dijeni të historisë së sëmundjes së Pinkett Smith me alopeci përpara se të bënte shaka në Teatrin Dolby të dielën në mbrëmje.

Will Smith shkakton skandal në "Oscars", gjuan me shuplakë komedianin Chris Rock pasi ai ia përmend gruan në skenë
Lexo po ashtu Will Smith shkakton skandal në "Oscars", gjuan me shuplakë komedianin Chris Rock pasi ai ia përmend gruan në skenë

Jada foli fillimisht për trajtimin e alopecisë gjatë një episodi të vitit 2018 të emisionit të saj në Facebook Watch “Red Table Talk”.

Në atë kohë, ajo i mbajti lotët teksa tha: “Kam pasur probleme me rënien e flokëve. Ishte e frikshme kur filloi për herë të parë. Unë isha në dush një ditë dhe kisha disa grushti flokësh në duar dhe isha sikur, ‘Oh zot, a do të bëhem tullace’”.

Tiffany Haddish e quan veprimin e Will Smithit si gjëja më e bukur që ka parë: Ka ende burra që e duan dhe mbrojnë gruan e tyre
Lexo po ashtu Tiffany Haddish e quan veprimin e Will Smithit si gjëja më e bukur që ka parë: Ka ende burra që e duan dhe mbrojnë gruan e tyre

Bukuroshja e lindur në Baltimore – e cila tha se “ndihej si një mbretëreshë me flokët e mbështjellë” – kujtoi një kohë kur njerëzit e pyesnin nëse ajo kishte bërë diçka, sepse flokët e saj dikur ishin shumë të trashë.

“Kam bërë çdo lloj testi. Ata nuk e dinë pse. Njerëzit thonë stresi. ‘Ju keni alopeci’, Fuqia më e lartë merr kaq shumë nga njerëzit. Këtu janë njerëz që kanë kancer, njerëz që kanë fëmijë të sëmurë”, shpjegoi Jada.

“Unë shikoj fuqinë më të lartë që merr gjërat çdo ditë dhe, mjerisht, nëse fuqia më e lartë dëshiron t’ju marrë flokët. ‘Kjo është ajo? Zot, i do flokët e mi?’. Kur e shikova nga ai këndvështrim, me të vërtetë më qetësoi”.

Zënka mes Will Smith dhe Chris Rock ka nisur vite më parë - komediani ishte tallur në ‘kurriz të çiftit’ edhe në “Oscars 2016”
Lexo po ashtu Zënka mes Will Smith dhe Chris Rock ka nisur vite më parë - komediani ishte tallur në ‘kurriz të çiftit’ edhe në “Oscars 2016”

“Unë po marr injeksionet e mia të vogla steroide, dhe ato duket se po ndihmojnë, nuk shërojnë, por duket se po ndihmojnë, por unë jam e hapur për ide të tjera,” tha ajo. /Telegrafi/


Në trend Shendetesi

Më shumë
Pesë ushqimet që ndihmojnë në uljen e shtypjes së lartë të gjakut

Pesë ushqimet që ndihmojnë në uljen e shtypjes së lartë të gjakut

Ushqim i shëndetshëm
Ndiheni të uritur sapo zgjoheni? Ja cili mund të jetë shkaku

Ndiheni të uritur sapo zgjoheni? Ja cili mund të jetë shkaku

Shëndetësi
Stërvitja më e mirë e trurit: Cilat janë përfitimet e leximit të çdoditshëm?

Stërvitja më e mirë e trurit: Cilat janë përfitimet e leximit të çdoditshëm?

Shëndetësi
Cilat vitamina mund të përdorni së bashku: Merren më shpesh për imunitet, por në këtë kombinim janë më të efektshmet

Cilat vitamina mund të përdorni së bashku: Merren më shpesh për imunitet, por në këtë kombinim janë më të efektshmet

Shëndetësi
Një procedurë e rrezikshme kozmetike po merr gjithnjë e më shumë 'viktima'

Një procedurë e rrezikshme kozmetike po merr gjithnjë e më shumë 'viktima'

Shëndetësi
Katër pijet që mund të ndihmojnë në uljen e rrezikut të sëmundjeve të zemrës

Katër pijet që mund të ndihmojnë në uljen e rrezikut të sëmundjeve të zemrës

Ushqim i shëndetshëm
Kalo në kategori