Berghuis me ndoshta huqjen e vitit, nuk shënon në portën e zbrazët

Në xhiron e 16-të të Eredivisie, futbollistët e Ajaxit vijuan formën e dobët që i ka ndjekur gjatë gjithë këtij sezoni.

Gjiganti holandez pati një seri prej katër fitoresh radhazi, tri në ligë dhe një në Evropë, dhe ata dolën nga zona e rënies me ta, por ai nuk mundi ta vazhdonte atë seri kundër një Zwolle.

Në një moment të ndeshjes kundër Zwolles, ata ishin në avantazh 2-0, por ndeshja përfundimisht përfundoi në barazim 2-2.

Brian Brobbey kaloi Ajaxin në epërsi në minutën e 35-të dhe më pas dyfishoi epërsinë në minutën e 48-të. Megjithatë, më pas Lennart Thy shënoi dy gola për Zwollen, në minutën e 60-të dhe të 89-të.

Gjithçka mund të kishte përfunduar ndryshe për Ajaxin nëse nuk do të ishte humbja e pabesueshme e Steven Berghuis në minutën e 78-të. Holandezi mbeti i vetëm pesë metra para portës së zbrazët dhe nuk arriti të godiste topin. /Telegrafi/

@hartman_vfx

Bergk*t toch! 🤥😂 II 2-2 thuis tegen Pec Zwolle 😴😴 II #edit #fypシ #2023 #fy #xybca #feyenoordrotterdam #Feyenoord #misser #misservanhetseizoen #berghuis🐍

♬ origineel geluid – FR12 Edits❤️

Pse fitorja e Spanjës i vjen përshtati Shqipërisë, para ndeshjeve të fundit në fazën e grupeve?