LAJMI I FUNDIT:
Peja 27° clearsky_day

Bashkëpunimi ekonomik në qendër të vizitës së ambasadorit turk në birrarinë Peja

Bashkëpunimi ekonomik në qendër të vizitës së ambasadorit turk në birrarinë Peja

Ambasadori i Turqisë në Kosovë, Sabri Tunç Angili, ka vizituar Birrarinë Peja, ku u mirëprit nga pronari Blerim Devolli. Diskutimi i tyre u fokusua në rritjen e bashkëpunimit ekonomik dhe rritjen e eksporteve të birrës kosovare në tregun turk. 

Takimi u shënua me diskutime rreth mundësive të reja të bashkëpunimit dhe zgjerimit të lidhjeve tregtare me bizneset turke.

Në këmbim të ideve me përfaqësuesit e birrarisë, Ambasadori Angili vlerësoi bashkëpunimin aktual dhe u shpreh optimist për të ardhmen e marrëdhënieve ekonomike. Ai shprehu mbështetjen e ambasadës për fushata dhe projekte që do të promovojnë e do të forcojnë edhe më tej këtë partneritet. 


Vizita e Ambasadorit Angili në Birrarinë Peja është një dëshmi e angazhimit të Turqisë në Kosovë dhe synon të hapë rrugë për një bashkëpunim edhe më të ngushtë mes biznesit lokal dhe investitorëve turq, teksa Kosova vazhdon të rritë profilin e saj si një partner i besueshëm tregtar në rajon. 

 

Në trend

Më shumë
Qyteti më i afërt me qiellin quhet

Qyteti më i afërt me qiellin quhet "ferri në Tokë": Jetëgjatësia është 35 vjet dhe askush nuk dëshiron të shpërngulet

Udhëpërshkrime
Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

La Liga
Mblidhen katër milionë dollarë për familjen e të vrarit në tubimin e Donald Trumpit

Mblidhen katër milionë dollarë për familjen e të vrarit në tubimin e Donald Trumpit

Amerika
Kalo në kategori