Një veturë brenda të cilës gjendej një baba me të bijën, kishte dalë nga rruga dhe kishte përfunduar në një lumë në provincën kineze Hunnan.

Aty menjëherë kishte filluar uji të futet brenda, dhe për shkak të presionit dyert kishin mbetur të bllokuara, transmeton Telegrafi.

Por, për fat të mirë në afërsi ishte gjendur një i ri i cili pa u menduar dy herë kishte kërcyer në ujin e “ngrirë”, dhe u mundua të hapë dyert.

Për fat të mirë edhe ia ka arritur qëllimit, kurse në videon e publikuar më poshtë mund të shihet vajza të cilën e nxjerr nga vetura dhe e dërgon drejt dheut, për t’i shmangur ujërat e rrëmbyeshëm.

Menjëherë është rikthyer tek vetura për ta nxjerrë edhe babanë e sajë. /Telegrafi/