Kjo makinë, nuk ka ndryshuar shumë që nga viti 2003 dhe kjo duhet të ndryshojë

Tashmë Audi ka bërë të ditur se do ta sjellë modelin RS6 Avant, për të konkurruar me Mercedes-AMG E63 S Wagon dhe Porsche Panamera Sport Turismo, transmeton Telegrafi.

Megjithëse RS6 nuk ofrohet edhe si sedan, kjo nuk i ka ndaluar artistët që merren me ilustrime veturash, që ta krijojnë dukjen që mund të ketë kur të lansohet. X-Tomi Design ka punuar në atë se si mund të duket RS6 i ri, andaj mund të thuhet se kur të lansohet pikërisht kështu duhet ta ketë pamjen.

Të gjitha linjat, janë bazuar në mënyrën se si është shfaqur derisa testohej, ndërsa i janë shtuar edhe pjesë moderne, që të ngjajë me makinat moderne.

Derisa Audi është duke punuar në RS6 sedan, nuk dihet se kur mund të lansohet kjo makinë mjaft e fuqishme dhe e mirë. /Telegrafi/