LAJMI I FUNDIT:

Arresohet një burrë dhe një grua nga Shkupi, kanë blerë dhe mbajtur një pistoletë automatike

Arresohet një burrë dhe një grua nga Shkupi, kanë blerë dhe mbajtur një pistoletë automatike

Prokuroria Themelore Publike Veles ka nxjerrë urdhëresë për zhvillimin e procedurës hetuese ndaj një burri dhe një gruaje nga Shkupi, të dyshuar për kryerjen e veprës penale – Prodhim, posedim, ndërmjetësim dhe tregtim të paautorizuar të armëve ose lëndëve shpërthyese nga neni 396 paragrafi 2. me paragrafin 1 të Kodit Penal.

Reklama

Më 23 shkurt, për shumën prej 1.500 euro, i dyshuari në Prilep ka blerë një armë automatike e cila u ndalohet qytetarëve – pistoletë e markës “Scorpion” me kornizë të vetme pa fishekë. Ai ia ka dhënë të dyshuarit që ia ka futur në çantën e shpinës dhe me motoçikletë janë nisur për në Shkup. Ata janë ndaluar nga punonjësit e policisë në autostradën Veles-Gradsko dhe gjatë kontrollit kanë zbuluar dhe marrë armën që qytetarët nuk mund ta posedojnë me leje.

Prokurori publik kompetent i ka dorëzuar gjyqtarit të procedurës paraprake nga Gjykata Themelore në Veles propozim për caktimin e masës së paraburgimit për dy të dyshuarit, sepse ka vlerësuar se ekziston rreziku që të ikin, të tentojnë të ndikojnë tek ekspertët ose të përsërisin krimin.

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti pret në takim Escobarin dhe Lajçakun

Kurti pret në takim Escobarin dhe Lajçakun

Lajme
Deputetja britanike: Beogradi ka orkestruar bojkot të zgjedhjeve, qytetarët në veri po kërcënohen nga grupet kriminale

Deputetja britanike: Beogradi ka orkestruar bojkot të zgjedhjeve, qytetarët në veri po kërcënohen nga grupet kriminale

Lajme
​Personat LGBTI+ kërkojnë të drejta të barabarta: Në Kuvend çfarë s’thanë për ne

​Personat LGBTI+ kërkojnë të drejta të barabarta: Në Kuvend çfarë s’thanë për ne

Lajme
Kurti merr pjesë në ceremoninë e LGBTI

Kurti merr pjesë në ceremoninë e LGBTI "T’du qashtu qysh je": Liria për të dashuruar është e drejtë universale

Lajme
Haradinaj: Ekziston një dyshim se Kurti që t’i shpëtojë Asociacionit dëshiron ta ndajë Kosovën

Haradinaj: Ekziston një dyshim se Kurti që t’i shpëtojë Asociacionit dëshiron ta ndajë Kosovën

Lajme
Haradinaj – Kurtit: Mos e bëj më asnjë hap pa amerikanë, je duke e fundosur suksesin e Kosovës

Haradinaj – Kurtit: Mos e bëj më asnjë hap pa amerikanë, je duke e fundosur suksesin e Kosovës

Politikë
Kalo në kategori