LAJMI I FUNDIT:

Arratisen dy të burgosur nga Idrizova, kapen nga policia dhe zbulohet identiteti i tyre!

Arratisen dy të burgosur nga Idrizova, kapen nga policia dhe zbulohet identiteti i tyre!

Nëpunës policorë sot në Shkup privuan nga liria dy të arratisur nga Burgu Idrizovë, ku vuanin dënimin me burg. Nga MPB kumtojnë se personat do të kthehen në institucionin ndëshkues-përmirësues për vuajtjen e dënimeve.

Reklama

“Sot rreth orës 15:45 në rr. ‘Orce Nikollov’ në Shkup, nëpunës policorë nga Ekipi operativ gjurmime pranë SPB Shkup dhe Sektori për punë kriminalistike pranë NJPB Gazi Babë i privuan nga liria B.O.(56) nga Gostivari dhe E.M.(29) nga f.Frangovë, Strugë. Rreth orës 14:30 ata ikën nga Institucioni ndëshkues-përmirësues Burgu Idriopvë, ku vuanin dënimet me burg. B.O. ishte dënuar me 11 vite e 8 muaj për vepër të kryer penale sipas nenit 215 të Kodit penal, ndërkaq ka për të vuajtur edhe pesë vite, ndërsa E.M. ishte i dënuar me dënimin me burg prej nëntë viteve për vepra të kryera penale sipas nenit 215 dhe nenit 396 të Kodit penal dhe ka për të vuajtur edhe katër vite të dënimit”, informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Theksojnë se personat ishin hasur me automjet të udhëtarëve dhe tek ata ishin gjetur dhe konfiskuan 120.000 denarë.

Theksojnë se personat ishin hasur me automjet të udhëtarëve dhe tek ata ishin gjetur dhe konfiskuar 120.000 denarë.

Në trend Lajme

Më shumë
REL nxjerr gënjeshtrat e Vuçiqit gjatë fjalimit të tij në OKB

REL nxjerr gënjeshtrat e Vuçiqit gjatë fjalimit të tij në OKB

Lajme
Shpërthimi në veri, reagon ambasadori Hovenier: Jam i tronditur, autoritetet të kryejnë hetim të plotë

Shpërthimi në veri, reagon ambasadori Hovenier: Jam i tronditur, autoritetet të kryejnë hetim të plotë

Lajme
Kritikat ndaj Kurtit për dialogun me Serbinë, Statovci: Duhet të kërkohet përgjegjësi dhe balancim nga pala serbe

Kritikat ndaj Kurtit për dialogun me Serbinë, Statovci: Duhet të kërkohet përgjegjësi dhe balancim nga pala serbe

Lajme
Stano për shpërthimin në veri: Jemi të shqetësuar që nuk ka de-përshkallëzim të tensioneve

Stano për shpërthimin në veri: Jemi të shqetësuar që nuk ka de-përshkallëzim të tensioneve

Lajme
McGonigal pritet të pranojë fajësinë për akuzat se mori para nga ish-punonjësi i zbulimit shqiptar

McGonigal pritet të pranojë fajësinë për akuzat se mori para nga ish-punonjësi i zbulimit shqiptar

Lajme
Presidenti zviceran: Kosova t'u garantojë serbëve shkallë adekuate të vetë-menaxhimit

Presidenti zviceran: Kosova t'u garantojë serbëve shkallë adekuate të vetë-menaxhimit

Lajme
Kalo në kategori