Apple ka prezantuar pajisjen e saj më të fundit, Apple Watch Series 8. Ai do të jetë i disponueshëm duke filluar nga 16 shtatori dhe do të kushtojë 399 dollarë (euro) për modelin GPS dhe 499 dollarë (euro) për modelin celular.

Ai përfshin një sensor të ri të temperaturës, për të cilin Apple thotë se “e çon edhe më tej angazhimin e saj për shëndetin e grave”.

Seria 8 përfshin gjithashtu dy sensorë të rinj lëvizjeje për të zbuluar nëse keni pësuar një aksident të rëndë me veturë, raporton theverge.

LIVE: Apple prezanton telefonin e ri iPhone 14 LIVE: Apple prezanton telefonin e ri iPhone 14

Kompania thotë se mund të gjurmojë ndryshimet e temperaturës deri në 0.1 gradë Celsius dhe se kontrollon temperaturën tuaj çdo pesë sekonda.

Reklama

Kompania thotë se gjurmimi i temperaturës së trupit tuaj gjatë natës mund t’ju ndihmojë t’ju jepni njohuri për ciklin tuaj të ovulacionit, të cilin mund ta përdorë për të përmirësuar funksionin e gjurmimit të ciklit të orës për ata që kanë menstruacione.

Reklama

Kompania thotë se këto të dhëna janë të koduara në vetë orën – një konsideratë e rëndësishme për këdo që ndjek ciklet e tyre pas shfuqizimit të Roe kundër Wade, transmeton Telegrafi.

Modeli i vitit të kaluar, Seria 7, shfaqi një dizajn paksa të përditësuar që e bëri ekranin më të madh në krahasim me modelet e mëparshme (por nuk, siç sugjeruan thashethemet, nuk prezantoi një pamje rrënjësisht të re me anët e sheshta).

Reklama

Përveç ridizajnimit, ai përfshinte vetëm disa veçori të reja: karikim më të shpejtë, qëndrueshmëri të përmirësuar dhe disa ngjyra të reja.

Më në fund prezantohet Apple Watch Ultra Më në fund prezantohet Apple Watch Ultra

Apple Watch Series 8 ka shumë konkurrencë. Fitbit së fundmi rinovoi linjën e orëve të tij inteligjente me Sense 2, Inspire 3 dhe Versa 4, të cilat mbulojnë një gamë të gjerë çmimesh.

Reklama

Gjenerata e fundit e orëve inteligjente të Garmin ka marrë gjithashtu shumë lavdërime nga recensuesit.

Dhe ndërsa orët e ardhshme Pixel Watch dhe orët Galaxy të Samsung nuk po konkurrojnë vërtet për kyçet e duarve të përdoruesve të iPhone, është gjithmonë interesante të shihet se si pajisjet e veshura të Apple përputhen me modelet kryesore në anën e Android. /Telegrafi/

Reklama