LAJMI I FUNDIT:

Alivanosen katër punëtore, Inspektorati i Gjakovës ndërprenë punën në një fabrikë

Alivanosen katër punëtore, Inspektorati i Gjakovës ndërprenë punën në një fabrikë
Foto: Arkiv

Nga Spitali i Gjakovës është raportuar se katër punëtore femra  kosovare të cilat kanë kërkuar ndihmë mjekësore, pasi si pasojë e temperaturave të larta janë alivanosur.

Reklama

Sipas raportit të policisë  ditë më parë, kanë kërkuar ndihmë mjekësore 13 punëtore, për të njëjtin problem.

“Lidhur me rastin, është intervistuar menaxheri i fabrikës mashkull  kosovar. Në vendin e ngjarjes kanë dalë prokurori dhe Inspektorati Komunal, të cilët kanë ndërpre punën”, thuhet në raportin e policisë.

Rasti nën hetime. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Komandanti i KFOR-it, gjenerali Ristuccia: Po të mos ndërhynim në veri, tani do të mbanim zi për të vdekurit

Komandanti i KFOR-it, gjenerali Ristuccia: Po të mos ndërhynim në veri, tani do të mbanim zi për të vdekurit

Lajme
Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Politikë
Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Lajme
Serbët lokalë obligohen të protestojnë në Zveçan

Serbët lokalë obligohen të protestojnë në Zveçan

Lajme
Mbytet turistja gjermane në kanionin e Langaricës, shpëton bashkëshorti

Mbytet turistja gjermane në kanionin e Langaricës, shpëton bashkëshorti

Lajme
Në Komunitetin Politik Evropian, Osmani flet për zhvillimet në Kosovë

Në Komunitetin Politik Evropian, Osmani flet për zhvillimet në Kosovë

Lajme
Kalo në kategori