Edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka reaguar në rrjetin social facebook për ngjarjet në veri të Kosovës, duke bërë thirrje për ulje të tensioneve.

Ja postimi i plotë i Ahmetit:

“Situata në veri dhe sulmet mbi forcat e Eulex dhe të policisë së Kosovës nga grupe kriminele të mbështetura politikisht janë të papranueshme.

Gjendja në veri të Kosovës bie ndesh me çdo ligj e çdo frymë dialogu, sepse rajonit nuk i duhen konflikte në kulmin e krizës në të cilën gjendet kontinenti europian.

Vini fund këtyre akteve të inskenuara për të nxitur dhunë dhe konflikt dhe përfundoni dialogun menjëherë me finalizimin e marrëveshjes që do të sjellë njohje të ndërsjellë mes dy vendeve, hap ky që do të sillte paqe dhe prosperitet në mbarë rajonin” – shkruan Ali Ahmeti. /Telegrafi/

Reklama
Reklama