Kate Beckinsale thuhet se u dërgua me urgjencë në një spital në Las Vegas të premten për shkak të një dëmtimi në shpinë.

Aktorja 48-vjeçare, e cila është në Sin City duke xhiruar filmin e saj të ri, “Prisoner’s Daughter”, filloi të ankohej se kurrizi i saj i doli jashtë rreth orës 10:30 të mëngjesit me kohën lokale, sipas TMZ.

Raportohet se ajo është ende në urgjencë duke u monitoruar nga mjekët.

Ylli britanik nuk ka komentuar ende shtrimin në spital në rrjetet sociale, shkruan Page Six.

Postimi i saj më i fundit në Instagram u shpërnda të enjten, dhe tregon Beckinsale duke goditur një pozicion me këmbë të hapura ndërsa ishte veshur me një fustan të bardhë dhe çizme të zeza.

Detajet se si Beckinsale mund të ketë dëmtuar veten janë ende të panjohura dhe nuk duket se filmi i saj i ri do të jetë i mbushur me shumë aksion, siç ka qenë filmi i saj i mëparshëm, “Underworld”.

“Prisoner’s Daughter” është një dramë në të cilën personazhi i Beckinsale përpiqet të lidhet përsëri me babanë e saj pasi ai shërbeu 12 vjet në burg, sipas Deadline.

View this post on Instagram

A post shared by Kate Beckinsale (@katebeckinsale)

TMZ raportoi se Beckinsale ka qenë në Las Vegas vetëm një javë për filmin.

Ylli i “Serendipity” nuk ka një histori të ndonjë çështje serioze shëndetësore.

Në fakt, në mes të pandemisë COVID-19, ajo dhe vajza e saj, Lily Sheen, kaluan dy vjet të ndarë për të marrë masa paraprake shtesë dhe për të mos përhapur virusin vdekjeprurës.

Sheen është fëmija i vetëm i Beckinsale. Babai i saj është aktori i “Birit Plangal” Michael Sheen, me të cilin Beckinsale u takua për tetë vjet para se të ndaheshin në vitin 2003.

Megjithëse Beckinsale është beqare tani, ajo u lidh për herë të fundit me aktorin e “SNL”, Pete Davidson. /Telegrafi/