LAJMI I FUNDIT:

Aksioni i policisë në Karaçevë, do të rrënohen kazinotë ilegale

Aksioni i policisë në Karaçevë, do të rrënohen kazinotë ilegale

Policia e Kosovës ka marrë një aksion në fshatin Karaçevë të Kamenicës për shkak se në atë pjesë të territorit të Kosovës po zhvillohej veprimtari ilegale.

Në Karaçevë, deri më sot ekzistonin kazino të cilat janë ndaluar me ligj vitin e kaluar.

Pas arrestimit të dhjetëra personave, në mesin e tyre edhe zyrtarë policorë, tash kanë ardhur edhe buldozerët për t’i rrënuar objektet e këtyre kazinove.

Aksion i Policisë së Kosovës kundër kazinove dhe krimit të organizuar në Karaçevë
Lexo po ashtu Aksion i Policisë së Kosovës kundër kazinove dhe krimit të organizuar në Karaçevë

Pamjet e me poshtme tregojnë me fotografi buldozerë në Karaçevë, drejtuar për në objektet ku zhvillohej kjo veprimtari ilegale.

E nënkryetari i Komunës së Kamenicës, Faton Jakupi, ka mirëpritur aksionin e policisë së Kosovës në Karaçevë.

“Aksioni i sontëm i Policisë së Kosovës është për tu admiruar. FJ.”, shkroi Jakupi në Facebook.

Ndërkohë kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, është parë në vendin e ngjarjes.

Deri më tani janë disa persona të arrestuar ndërsa aksioni po zhvillohet në disa lokacione.

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, në Karaçevë