LAJMI I FUNDIT:

Aksidentoi një veturë të parkuar teksa po i ikte policisë i dehur, arrestohet 23-vjeçari në Prizren

Aksidentoi një veturë të parkuar teksa po i ikte policisë i dehur, arrestohet 23-vjeçari në Prizren

Një 23-vjeçar me inicialet E.E është arrestuar në Prizren këtë të mërkurë, pasi derisa ishte duke tentuar që t’i ikë policisë, ka aksidentuar një veturë të parkuar.

Reklama

Policia njofton se fillimisht të hënën rreth orës 21:15, gjatë patrullimit me veturë civile në rrugën Wiliam Volker, në lëvizje ka verifikuar targat e një automjeti, i cili ka rezultuar pa regjistrim nga data 02/06/2021.

“I dyshuari sapo ka vërejtur veturën e policisë është futur në një rrugicë. Patrulla policore ka sinjalizuar me drite rrotative që i njëjti të ndalon, por ai ka rritur shpejtuesin duke mos përfillur urdhrat e ligjshëm të policisë”.

“I dyshuari në ikje e sipër ka aksidentuar një automjet të parkuar dhe me një shpejtësi të madhe ka humbur nga dukshmëria e patrullës policore”, thuhet në komunikatën për media.

Zyrtarët patrullues kanë vazhduar me kërkimin e veturës në fjalë dhe e kanë ndaluar. I njëjti thuhet se posa ka vërejtur veturën e policisë ka zbritur nga vetura dhe ka filluar të vrapojë në drejtim të stacionit të trenit.

“Megjithatë, policët kanë arritur të ndalojnë të dyshuarin ( E.E.23 vjeç ) nga Prizreni, i cili ishte në gjendje të dehur, ai arrestohet, prangoset dhe dërgohet në stacion policor për procedurë ligjore”, bëhet e ditur tutje.

Ndaj të dyshuarit procedohet lënda për ngasje në gjendje të dehur.

Nga sistemi i te dhënave për personave  vërtetohet se ai ka një të kaluar kriminale si i dyshuar për rastet  vjedhje grabitqare, dhunë në familje, sulm, kanosje dhe posedim i substancave narkotike. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Sveçla: Njëri nga të vrarët në sulmin terrorist është Bojan Mijailoviq, truprojë e shefit të BIA-s serbe, Aleksandar Vulin

Sveçla: Njëri nga të vrarët në sulmin terrorist është Bojan Mijailoviq, truprojë e shefit të BIA-s serbe, Aleksandar Vulin

Lajme
Lirohen katër nga tetë të arrestuarit gjatë aksionit policor në Banjskë

Lirohen katër nga tetë të arrestuarit gjatë aksionit policor në Banjskë

Lajme
Shqipëria kundër Borrellit: Përgjegjësia e asaj që ndodhi nuk qëndron te Kosova

Shqipëria kundër Borrellit: Përgjegjësia e asaj që ndodhi nuk qëndron te Kosova

Lajme
Abdixhiku pas takimit me Osmanin dhe drejtorin e AKI-së: Djemtë e vajzat fituan betejën kundër terrorizmit në terren, koha ta fitojmë atë diplomatike

Abdixhiku pas takimit me Osmanin dhe drejtorin e AKI-së: Djemtë e vajzat fituan betejën kundër terrorizmit në terren, koha ta fitojmë atë diplomatike

Lajme
Elshani: Hetimet në Banjskë do të zgjasin – policia s’pati qëllim ta vrasë askënd, por ta lirojë territorin nga grupi i armatosur

Elshani: Hetimet në Banjskë do të zgjasin – policia s’pati qëllim ta vrasë askënd, por ta lirojë territorin nga grupi i armatosur

Lajme
Situata e sigurisë, presidentja Osmani takon kreun e AKI-së dhe opozitën

Situata e sigurisë, presidentja Osmani takon kreun e AKI-së dhe opozitën

Lajme
Kalo në kategori