LAJMI I FUNDIT:

Ajo është një nga pesëdhjetë femrat më të fuqishme në botë dhe kështu vishet

Ajo është një nga pesëdhjetë femrat më të fuqishme në botë dhe kështu vishet

Ky kostum është ideal për të pushtuar botën e biznesit

Reklama

Hailey Bieber ka shëtitur rrugëve të Nju-Jorkut në një nga trendët më të mëdhenj të sezonit të ri.

Edhe pse në qytet janë temperaturat e larta, ajo vendosi të shëtitë me një kostum trendi nga shtëpia e modës Yves Saint Laurent dhe kështu u dha të gjithëve një leksion për veshjet e biznesit.

Këtë vjeshtë, një nga tendencat kryesore është stili korporativ, i cili përfshin kostume të stiluara mirë me shpatulla të theksuara.

Ky është pikërisht kombinimi që zgjodhi Hailey Bieber për paraqitjen e saj të ftuar në studion e NBC pasi u bë e ditur se revista WWD e përfshiu atë në listën e femrave më të fuqishme të ditës së sotme, transmeton Telegrafi.

Krijimi i shtëpisë së modës Yves Saint Laurent, ku ajo është një nga fytyrat mbrojtëse, përfshin një fund klasik me laps dhe një xhaketë të gjerë me shpatulla të theksuara. Modelja dhe sipërmarrësja e markës së kozmetikës “Rhode” e ka kompletuar këtë kombinim me kuadrate me dekolte të thellë V dhe këpucë ngjyrë kafe, të cilat janë shtesa ideale për edicionin e biznesit.

Backgrid USA / Profimedia

Këtë kombinim Yves Saint Laurent, i cili është pjesë e koleksionit të tyre Vjeshtë/Dimër 2023, patëm rastin ta shohim fillimisht në pasarelën e Javës së Modës në Paris. Por ndryshe nga modelja që mbante syze dielli të mëdha në sfilatë, Hailey mbante një version mini që i shkonte më shumë fytyrës. Një tjetër ndryshim është se në edicionin e saj, Haley vendosi të zëvendësojë dorezat nga pista me unaza me tela, ndaj çdo gjëje i shtoi vathët e rrumbullakët prej ari.

Backgrid USA / Profimedia

Se nuk është vetëm një ikonë mode, kjo sipërmarrëse e re e dëshmon çdo ditë me markën shumë të suksesshme “Rhode”, por edhe me përgjegjësinë sociale përmes fondacionit “Rhode Future”, përmes të cilit mbështet gratë duke i ndihmuar të krijojnë një të ardhme më të mirë. Kjo është arsyeja pse ajo u pozicionua në mesin e 50 grave të fuqishme të revistës WWD dhe me atë rast tha për to: “Rezultatet e fondacionit vetëm në vitin e fundit pasqyrojnë ndikimin që markat e udhëhequra nga gratë mund të arrijnë dhe ne jemi shumë krenarë për gjithçka që kemi arritur të arrijmë me komunitetin tonë.” /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
E shpallur si femra më tërheqëse në botë, Ashley Graham rrëfen se në moshën 12 vjeçare i kishin thënë të humbte peshë

E shpallur si femra më tërheqëse në botë, Ashley Graham rrëfen se në moshën 12 vjeçare i kishin thënë të humbte peshë

Femra
Gruaja e George Clooney rrëfen sekretin e bukurisë dhe shkëlqimit

Gruaja e George Clooney rrëfen sekretin e bukurisë dhe shkëlqimit

Femra
‘Duket mirë për moshën e saj’ – Anne Hathaway merr komplimente për dukjen gjatë një interviste

‘Duket mirë për moshën e saj’ – Anne Hathaway merr komplimente për dukjen gjatë një interviste

Femra
Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Bebja këtu
Edicioni joshës i femrës më tërheqëse në botë, Ashley Graham vë hiret në plan të parë

Edicioni joshës i femrës më tërheqëse në botë, Ashley Graham vë hiret në plan të parë

Femra
Loja me dy ngjyra, e preferuara për grimin e buzëve

Loja me dy ngjyra, e preferuara për grimin e buzëve

Grim
Kalo në kategori