Mbretërit me Benzeman në formë shkojnë në pushim në avantazh përballë Chelseat

Real Madridi ka shkuar në pushim me një gol epërsi ndaj Chelseat në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Edhe pse Chelsea kishte një start të mirë, duke rrezikuar portën e Thibaut Courtois, nuk kishte sukses.

Mbretërit arritën të shënonin që në minutën e 21-të, pas një aksioni të mirë, ku Dani Carvajal asistoi te Vinicius Junior që gjuajti port Keppa Arizabalaga priti, ndërsa nga topi i kthyer shënoi Karim Benzema për 1-0.

Chelse ka mundur të barazojë menjëherë, por goditja nga afër e Raheem Sterling u ndal nga Courtois.

Ndeshje e hapur nga të dyja palët, ku rastet po jenë të shumta në këtë pjesëlojë.

Real Madridi shkon në pushim me një gol epërsi. /Telegrafi/

Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’

Liga e Evropës

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe

Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve