Benzema kalon Puskasin, bëhet golashënuesi i pestë më i mirë në histori të Real Madridit

Karim Benzema (Foto: B/R Football/Twitter)

Karim Benzema ka blinduar pozitën e pestë në listën e golashënuesve kryesorë të historisë të Real Madridit.

Real Madridi arriti të fitojë me rezultat të pastër 3-0 ndeshjen e tyre në La Liga ndaj Valencias.

Golat në këtë fitore të Mbretërve u shënuan nga Karim Benzema (61’, 86’) dhe Marco Asensio (74’).

Lexo po ashtu Spektakël madrilen, Reali triumfon ndaj Valencias me tre super gola në pjesën e dytë

Me këto dy gola, Benzema ka arritur të kalojë një legjendë të madhe të klubit si Ferenc Puskas në listën e golashënuesve.

Benzema ka kaluar në pozitën e pestë të golashënuesve në histori të klubit me 243 gola, ndërsa Puskas ka mbetur i gjashti me 242 gola.

Pozita e parë mbahen nga ylli portugez, Cristiano Ronaldo me 450 gola, ndërsa Raul Gonzalez është i dyti me 323 gola.

Në vendin e tretë renditet Alfredo di Stefano me 308 gola, teksa në vendin e katërt gjendet Carlos Alonso Gonzaez i njohur ndryshe si Santillana.

Më poshtë keni listën e golashënuesve më të mirë në histori të Real Madridit:

/Telegrafi/

Barcelona dhe Bayern Munich po konsiderojnë shkëmbimin e çmendur, marrëveshja do t'i bënte të dy klubet jashtëzakonisht të lumtur

Xabi Alonso mund të prishë planet e Barcelonës në Ligën e Kampionëve 2024/25

Thiago Silva arrin marrëveshje me klubin e ri

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Inteligjenca artificiale zgjedh sulmuesin më të mirë në Turqi, Rey Manaj lë pas emra të njohur