Kur ngjarjet me tapet të kuq u kthyen në formë virtuale, të famshmit e bënë më të mirën e tyre për të treguar modën e tyre në formë digjitale, postimet në Instagram ishin më të rëndësishmet.

Reklama

Por sado zbavitëse të dukeshin vështrimet brenda shtëpive të të famshmëve tanë të preferuar, thjesht nuk ishte e njëjta gjë.

Kështu që të gjithë ishim të emocionuar kur mbërritja e vaksinave në pranverë nënkuptonte një rikthim të ngadaltë dhe të kujdesshëm në tapetin e kuq në vitin 2021.

Foto: GettyImages

Megjithëse gjërat dukeshin pak më ndryshe se më parë, ngjarjet e mëdha – festivale vjetore të filmit si ato në Kanë dhe Venecia, ngjarjet e industrisë si Oscars dhe Emmy Awards, trendet kryesore të modës si Met Gala dhe CFDA Awards, dhe premiera të shumta të mbushura me yje për filma dhe shfaqje televizive – u kthyen në formën fizike, dhe bashkë me ta, yjet dhe stilistët e tyre.

Reklama
Reklama

Suksesin më të madh si temë kryesore për modën e kishte Zendaya: Midis premierave të suksesshme të filmit “Dune” dhe ” Spider-Man: No Way Home “, ajo dhe dizajneri Law Roach patën shumë mundësi për të na mahnitur – gjë që e bënë, kohë pas kohe.

Zendaya vesh ‘fustanin merimangë’ për premierën e “Spider-Man: No Way Home” Zendaya vesh ‘fustanin merimangë’ për premierën e “Spider-Man: No Way Home”

Megjithatë, jo shumë prapa saj ishte Anya Taylor-Joy, ajo u ngrit në mënyrë astronomike shpejt, duke u bërë ambasadore e markës Dior dhe mori çmimin “Fytyra e Vitit” të CFDA 2021. Por, këto nuk ishin të vetmet të famshme që na kënaqën me rikthimin e tyre në qendër të vëmendjes.

Ishte një detyrë thuajse e pamundur për të ngushtuar listën tonë të veshjeve më të mira të vitit 2021 në vetëm 21 persona, por ia dolëm:

Reklama

Anya Taylor-Joy

Reklama

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Beanie Feldstein

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

BTS

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Dakota Johnson

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Devery Jacobs

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Elle Fanning

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Dua Lipa

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Hari Nef

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Harry Styles

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

 Jake Gyllenhaal

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Jeremy O. Harris

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Jodie Turner-Smith

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Lady Gaga

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Reklama

Foto: GettyImages

Lil Nas X

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Regina King

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Reklama

Ruth Negga

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Olivia Rodrigo

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Sydney Sweeney

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Tessa Thompson

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Zendaya

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages