0Shares

Edhe pse grimerët kanë paralajmëruar trendin plot perishane dhe shkëlqim, damat e njohura kanë ndryshuar tërë gjërat dhe kanë iniciuar këtë trend të cilin do ta dëshironi edhe ju!

Hiti i grimit për pranverë dhe verë 2017 është quajtur “Bukuria e re”, dhe është ideale e dukjes natyrale të grimit të butë, posaçërisht të buzëkuqit ngjyrë teni, shkëlqim pangjyrësh dhe nuanca të buta ngjyrë vjollce, transmeton Telegrafi.

Trendin e këtillë në ndarjen e “Oskarëve” e kanë bërë dama të shumta siç janë: Charlize Theron, Jennifer Aniston dhe Scarlett Johansson.

Natyrisht, ky trend i grimit mund të plotësohet edhe me buzëkuqin ngjyrë të kuqe të zjarrtë siç ka bërë edhe e famshmja Nicole Kidman.

Mirëpo, nëse nuanca ngjyrë të kuqe të zjarrtë ju është bërë paksa monotone, atëherë vendosni për buzëkuqin me ngjyrë të kuqe të errët të lëvores së gështenjës i cili është hit i vërtetë i këtij sezoni, ndërsa mu kjo nuancë e buzëkuqve ka bërë që fituesja e çmimit “Oskar”, Ema Stone, të duket krenare.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)