Kjo supë kremoze dimërore përgatitet shumë shpejt

Reklama

Përbërësit:

– 400 g gështenja;
– 40 g presh;
– 40 g patate;
– 40 g selino;
– 40 g rrënjë majdanozi;
– kripë;
– piper;
– vaj ulliri;
– krem për zierje.

Përgatitja:

Preshin, selinon dhe majdanozin fërgoni në pak vaj ulliri.

Shtoni gështenjat e qëruara, qitni ujë dhe zieni 30 minuta.

Nga gjysma e zierjes shtoni pataten e qëruar dhe erëzat.

Kur të jetë supa e gatshme, kullojeni dhe shtoni kremin për zierje.

Shërbejeni me bukë të thekur dhe gështenja të ziera.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.