LAJMI I FUNDIT:

Zendaya tregon pse nuk do të marrë pjesë në “Met Gala 2022”

Zendaya tregon pse nuk do të marrë pjesë në “Met Gala 2022”

Ikona e modës, Zendaya njoftoi se do të mungojë në Met Gala për të tretin vit radhazi.

“Më vjen keq që i zhgënjej fansat e mi këtu, por do të punoj. Vajza juaj duhet të punojë dhe të bëjë disa filma. Kështu që ju uroj të gjithëve më të mirat”, tha aktorja për Extra të mërkurën.

Ylli i “Dune” premtoi se, si gjithmonë, do të kompensojë mungesën e saj gjatë gjithë vitit me pamje më të mira se kurrë në tapetin e kuq.

Zendaya në “Met Gala 2019”

“Do të vazhdoj të jap në mënyra të tjera”, qeshi ajo.

Zendaya realizoi vet grimin e saj për “Oscars 2022”
Lexo po ashtu Zendaya realizoi vet grimin e saj për “Oscars 2022”

Hera e fundit që 25-vjeçari doli në shkallët e Met ishte në vitin 2019. Ylli i “Spider-Man: No Way Home” mahniti me një fustan “Hirusheje” që ndryshonte ngjyrat në mënyrë magjike – me ndihmën e ‘zanave’, dhe stilisti, Law Roach.

Zendaya në “Met Gala 2018”

Nga viti 2015 deri në vitin 2019, aktorja mahniti me veshjet që varionin nga një pamje e shkurtër, rinore e Fausto Puglisi deri te një fustan seksi dhe i mbuluar me gurë me gjatësi të plotë nga Versace – i cili dukej se ishte i preferuari i Tom Holland.

Blake Lively, Ryan Reynolds, Regina King dhe Lin-Manuel Miranda do të jenë prezantuesit e “Met Gala 2022”
Lexo po ashtu Blake Lively, Ryan Reynolds, Regina King dhe Lin-Manuel Miranda do të jenë prezantuesit e “Met Gala 2022”

Bazuar në një ekspozitë dypjesëshe, tema e këtij viti “Në Amerikë: Një Antologji e Modës”, pason temën e Met Gala 2021, “Në Amerikë: Një Leksikon i Modës”.

Zendaya në “Met Gala 2017”

Met Gala do të mbahet më 2 maj dhe yjet si Megan thee Stallion dhe Katy Perry tashmë janë duke zgjedhur pamjet e tyre ekstravagante. /Telegrafi/

Zendaya në “Met Gala 2016”
Zendaya në “Met Gala 2015”