Zendaya mund të jetë thjesht një kërcënim i katërfishtë: aktore, këngëtare, kërcimtare dhe tani, grimiere.

Ylli i “Euphoria” zbuloi në Instagram në fillim të kësaj jave se ajo e bëri grimin e saj për “Oscars 2022”.

Në tapetin e kuq , ajo kombinoi rimelin e argjendtë, buzët neutrale me shkëlqim dhe faqet e skuqura me bluzën e markës Valentino Haute Couture dhe fundin me tegela.

“Herë pas here unë bëj ritmin tim”, u tha 25 vjeçarja 136 milionë ndjekësve në Instagram Story, duke ndarë një pamje të saj.

Ajo vazhdoi të ndante një foto të pamjes së saj për festën e pasdites së Vanity Fair, ku bashkoi kostumin e saj të zi të pantallonave Sportmax me një grim më dramatik, të tymosur. “Dhe më pas ndryshova grimin e syve”, tha ajo.

Ambasadorja e Lancome etiketoi markën e bukurisë në të dyja fotot, duke sugjeruar që ajo përdorte produktet e tyre për të arritur të dyja pamjet.

Pamjet më të mira të grimit dhe flokëve në “Oscars” Pamjet më të mira të grimit dhe flokëve në “Oscars”

Zendaya zakonisht punon me grimieren Sheika Daley , e cila bëri grimin e modeles Anok Yai dhe ish-anëtares së Destiny’s Child, Kelly Rowland për fundjavën e Oscars. Para se të fillonin festimet, ajo ndau një fotografi të yllit në “Oscars 2018”.

Daley më parë i tha Vogue se Zendaya “shfrytzon shanset dhe i pëlqen të eksperimentojë me ide të reja”. /Telegrafi/