Momentet e shumta elegant në tapetin e kuq të Zendaya kanë fituar zyrtarisht statusin e saj ikonë.

Këshilli për Dizajnerët e Modës të Amerikës (CFDA) njoftoi të mërkurën se Zendaya, 25 vjeç, do të marrë Çmimin e Ikonës së Modës 2021, duke e bërë atë marrësen më të re ndonjëherë.

“Udhëtimi i Zendayas drejt fitores ndodhi me shpejtësi supersonike”, shkroi CFDA në Instagram.

Herë pas here, ajo ka dëshmuar se nuk ka frikë të ndërmarrë rreziqe… Me stilistin e saj krijues, Law Roach, Zendaya u ka dhënë fansave dhe ndjekësve të modës në mbarë botën një mori pamjesh magjepsëse në tapetin e kuq për t’u mbajtur mend.

Reklama
Zendaya shfaqet me dy veshje interesante gjatë promovimit të “Dune” Zendaya shfaqet me dy veshje interesante gjatë promovimit të “Dune”

Aktorja e “Euphoria” do t’i bashkohet një liste të mbushur me yje të marrësve të mëparshëm të Çmimit të Ikonës së Modës nga ngjarja e modës – që konsiderohen gjerësisht si “Oscarët e modës” – duke përfshirë Lady Gaga, Beyoncé, Naomi Campbell, Rihanna dhe së fundmi, Jennifer Lopez .

Reklama

Zendaya është e njohur për stilin e saj të modës së lartë. Ndonëse me siguri ka grumbulluar një listë të gjatë me pikat kryesore në tapetin e kuq, në një intervistë për InStyle ajo së fundi i ngushtoi të preferuarat e saj në fustanin e saj flutur Moschino, pamjen Joan of Arc nga “Met Gala 2018” dhe pamjen rozë në “Critics’ Choice Awards 2020”.

Reklama

Çmimet CFDA 2021 do të mbahen më 10 nëntor. Përveç fitores historike të Zendaya, Anya Taylor-Joy do të nderohet edhe me çmimin e parë “Fytyra e Vitit” nga CFDA. /Telegrafi/