LAJMI I FUNDIT:

Zemaj: Pa mbështetjen e SHBA-së, s’mund të ecim përpara

Zemaj: Pa mbështetjen e SHBA-së, s’mund të ecim përpara

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës, t’i intensifikojë raportet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA).

Sipas tij konfrontimi me partnerët e vendit, sidomos me SHBA-në, nuk i bën nder Kosovës.

Ai në Debat Plus tha se Kosova nuk mund të ecë përpara pa mbështetjen e ShBA-së.


“Pa SHBA-në, pa mbështetjen e tyre, ushtarake e politike nuk mund të ecim përpara. Nëse quhen deklaratat e sekretarit Amerikan të Shtetit naive, atëherë s’e di për çfarë përgjegjësie po flasim”, ka thënë ai.

Tutje Zemaj tha se kryeministri Albin Kurti nuk duhet ta përdorë gjuhën populliste por ta përdor situatën kur Serbia është në defensivë, në të mirë të Kosovës.

Në trend Lajme

Më shumë
Valdete Daka: Faton Hajrizi nuk është liruar me kusht pasi i ka pasur 15 shkelje disiplinore

Valdete Daka: Faton Hajrizi nuk është liruar me kusht pasi i ka pasur 15 shkelje disiplinore

Lajme
Gjërat që turistët pëlqejnë dhe nuk pëlqejnë në Prishtinë - përmendin qentë endacakë

Gjërat që turistët pëlqejnë dhe nuk pëlqejnë në Prishtinë - përmendin qentë endacakë

Lajme
MPJD: Shenjat e gishtërinjve të dërguara nga Serbia përshtaten me ato të Faton Hajrizit

MPJD: Shenjat e gishtërinjve të dërguara nga Serbia përshtaten me ato të Faton Hajrizit

Lajme

"Një mirëmbajtëse tek unë paguhet 1300 euro", sipërmarrësit në Shqipëri flasin për ngritjen e çmimeve në bregdet

Lajme
PDK dhe LDK e dërguan statutin e ri të UP-së në Kushtetuese, Nagavci: Do të fitohet edhe kjo betejë

PDK dhe LDK e dërguan statutin e ri të UP-së në Kushtetuese, Nagavci: Do të fitohet edhe kjo betejë

Lajme
Tre turistë të huaj vijnë në Kosovë dhe marrin me vete taksistin kosovar gjatë aventurave të tyre, video në

Tre turistë të huaj vijnë në Kosovë dhe marrin me vete taksistin kosovar gjatë aventurave të tyre, video në "TikTok" mori mbi gjysmë milionë klikime

Lajme
Kalo në kategori