LAJMI I FUNDIT:

Zbulohet skema e trafikut të armëve me postë Rinas-Londër (Video)

Zbulohet skema e trafikut të armëve me postë Rinas-Londër (Video)

Policia vuri në pranga një prej personave që tentoi të dërgonte pakot me pjesët e kallashnikovëve drejt Londrës, ndërkohë që është shpallur në kërkim bashkë-punëtori I tij.

Uniformat blu kanë arrestuar 32-vjeçarin Saimir Çullhaj,  banues në Shijak, i dënuar më parë për “Trafikim të narkotikëve”, ndërsa në kërkim është shpallur një 47-vjeçar nga Durrësi.

Policia ka arritur të dokumentojë se këta 2 persona janë autorët e dërgimit të tre pakove, në një prej agjencive të postës së shpejtë, ku brenda tyre janë konstatuar tre armë zjarri automatik model 56, të çmontuara.

Pakot kishin si destinacion Mbretërinë e Bashkuar. Gjithashtu në momentin e kapjes së shtetasit Saimir Çullhaj, në trupin e tij u gjet dhe u sekuestrua një sasi prej 220 gramë lëndë e dyshuar si narkotike e llojit marijuanë “çokollatë”, ndërsa në banesën e 47 vjeçarit të shpallur në kërkim, policia gjeti 4.5 kg kanabis si dhe 32 bimë narkotike të kultivuara, transemton tch.

Për këtë rast u ngrit një grup hetimor special me përbërjen e gjithë agjencive ligj-zbatuese, ndërsa kontakt i vazhdueshëm është mbajtur edhe me shërbimet partnere. Zbulimi i kësaj tentative trafikimi të armëve luftarake, përmes aeroportit të Rinasit, vjen në një kohë kur policia ka shtuar masat anti-terror, pas disa sulmeve në Europë dhe kërcënimeve të vazhdueshme të ISIS.


Në trend Ekonomi

Më shumë
Bitcoin drejt thyerjes së rekordit të çmimit - sa ka arritur vlerën sot në treg

Bitcoin drejt thyerjes së rekordit të çmimit - sa ka arritur vlerën sot në treg

Botë
Prishtina G Talks me Grida Duma në Klan Arena

Prishtina G Talks me Grida Duma në Klan Arena

Ekonomi
Merrni frymën e detit dhe pishave në 'Holiday In 2' - shtëpia juaj në bregdetin Adriatik

Merrni frymën e detit dhe pishave në 'Holiday In 2' - shtëpia juaj në bregdetin Adriatik

Edil Project
Armani Exchange sjell konceptin e ri te dyqanit në Albi Mall Gjilan!

Armani Exchange sjell konceptin e ri te dyqanit në Albi Mall Gjilan!

Albi Mall
DevCon - konferenca ndërkombëtare për komunitetin e teknologjisë që do ndodh me 2 mars në FIEK, Prishtinë

DevCon - konferenca ndërkombëtare për komunitetin e teknologjisë që do ndodh me 2 mars në FIEK, Prishtinë

DevCon
Përkushtimi ndaj pacientëve - historia e suksesit të KosovaMed në kujdesin paliativ sipas modelit gjerman

Përkushtimi ndaj pacientëve - historia e suksesit të KosovaMed në kujdesin paliativ sipas modelit gjerman

KosovaMed Healthcare
Kalo në kategori