LAJMI I FUNDIT:

Warren Buffett nuk po mundet ta shes shtëpinë e tij

Warren Buffett nuk po mundet ta shes shtëpinë e tij

Pronarët e shtëpive në Bregun Perëndimor zakonisht nuk do të kenë shumë vështirësi në shitjen e pronave, mirëpo me sa duket Warren Buffett e ka një problem të tillë.

Investitori dhe shefi i Berkshire Hathaway (BRK) bleu një shtëpi në zonën e Emerald Bay, afër Laguna Beach në Kaliforni, në vitin 1971. Shtëpia është ndërtuar në vitin 1936, ku e bleu për 150 mijë dollarë dhe e vuri në shitje një vit më parë për 11 milionë dollarë, shkruan Telegrafi.

“Shtëpia e Buffett gjindet brenda hapësirës që është i shtrenjtë nga çmimi dhe nuk është e pazakontë që shtëpitë e till të qëndrojnë në treg për shumë kohë”, tha Daren Blomquist, nënkryetar i lartë i komunikimit në Attom.

Megjithatë, koha e gjatë e qëndrimit të shtëpisë së Buffett shitje sugjeron që çmimi nuk përputhet me pritjet e blerësve. Dhe sa më gjatë që shtëpia të mbetet e pashitur, aq më të kujdesshëm janë blerësit. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Ariu kishte vendosur të ndiqte drerin – biologu që kapi pamjet tregon se çfarë ndodhi në fund

Ariu kishte vendosur të ndiqte drerin – biologu që kapi pamjet tregon se çfarë ndodhi në fund

Interesante
Videoja mbresëlënëse e filmuar nga astronauti i NASA-s tregon një aurorë të gjelbër nga 250 milje mbi Tokë

Videoja mbresëlënëse e filmuar nga astronauti i NASA-s tregon një aurorë të gjelbër nga 250 milje mbi Tokë

Interesante
Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Fun
12 fotografi të çuditshme dasme që me siguri do t'ju bëjnë të qeshni – ndoshta me zë të lartë

12 fotografi të çuditshme dasme që me siguri do t'ju bëjnë të qeshni – ndoshta me zë të lartë

Fun
Momenti kur një anije gjigante përplaset për një varkë të vogël - pavarësisht britmave të peshkatarëve në Kanalin Anglez

Momenti kur një anije gjigante përplaset për një varkë të vogël - pavarësisht britmave të peshkatarëve në Kanalin Anglez

Fun
Politikani brazilian i bashkohet gabimisht takimit në internet ndërsa ishte ulur në tualet

Politikani brazilian i bashkohet gabimisht takimit në internet ndërsa ishte ulur në tualet

Virale
Kalo në kategori