Mbrëmë (e diel) u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve, American Music Awards 2021, e zhvilluar në Teatrin Microsoft në Los Angeles.

Reklama

Mbrëmja nderon muzikë më të mirë nga të sapoardhurit dhe talentet të cilët janë tashmë në industri.

Cardi B, Olivia Rodrigo dhe Larray ishin ndër personazhet e famshëm që përqafuan rikthimin e magjepsjes pas mbylljes në American Music Awards.

Shumë pamje të bukura, shkëlqime të lëkurës dhe veshje të hijshme u panë në tapetin e kuq të ngjarjes.

Cardi B, e cila ishte nikoqire e eventit, vendosi shifrën lart për modën këtë mbrëmje, duke mbërritur në tapetin e kuq e veshur me një maskë të artë, një palë vathë dhe një fustan të zi me vello nga Schiaparelli.

Pamjet e tjera të bukura nga mbrëmja ua sjellim më poshtë:

Winnie Harlow

Becky G

Olivia Rodrigo

Jojo

Jojo Siwa

Madelyn Cline

Liza Koshy

Halle Bailey