Vazhdon kriza e Milanit, ndalet edhe nga Lazio

Milani ka luajtur baras me rezultat 1-1 në udhëtim ndaj Lazios në kuadër të javës së tretë në Serie A.

‘Rossonerët’ kaluan fillimisht në avantazh me anë të Strahinja Pavlovic i cili me kokë shënoi për rezultatin 1-0.

Me këtë rezultat përfunduan 45 minutat e para të këtij takimi.

Në pjesën e dytë, Lazio arriti që të barazojë shifrat në 1-1 me anë të Taty Castellanos i cili luftoi fortë në mesin e disa lojtarëve për të shënuar.

Nuk vonoi shumë dhe vendasit e gjetën edhe golin e rikthimit, këtë herë me anë të Boulaye Dia i cili shënoi për 2-1 duke finalizuar një aksion bukur të ndërtuar.

Gjithsesi ky gol nuk bëri që Milani të dorëzohej dhe ata u rikthyen sërish në lojë, duke barazuar rezultatin në 2-2 me anë të të inkuadruarit në pjesën e dytë Rafael Leao.

Deri në fund nuk pati më ndonjë rast shënimi për ndonjërën prej skuadrave dhe të dyja u desh që të pajtoheshin me nga një pikë.

Milani kështu ende nuk ka arritur që ta sigurojë fitoren e parë në edicionin e ri të Serie A, pasi tani numërojnë vetëm dy pikë pas dy barazimeve dhe një humbje.

Pas pushimit me kombëtaren, kuqezinjtë do të presin në ‘San Siro’ ekipin e sapopromovuar Venezian, aty ku do të synojnë fitoren e parë në kampionat./Telegrafi/

Sancho zbulon arsyen pse u transferua tek Chelsea, ka një mesazh edhe për tifozët e Man Utd

Krisje në kampin e Milanit? Leao dhe Hernandez ‘injoruan’ trajnerin dhe bashkëlojtarët

Luajti vetëm 23 minuta me fanellën e tyre, Como e largon nga ekipi Varanen

Mbappe ka vendosur një rekord të zi pas tri ndeshjeve të para në ligë me Real Madridin

Rrahmani shkëlqen me gol dhe asistim për Sparta Pragën – protagonist edhe Krasniqi

Liverpooli kompleton transferimin e dytë të verës pak orë pas përfundimit të afatit kalimtar